Kryjówki dla gryzoni – jaką klatkę wybrać dla chomika, szynszyli lub świnki morskiej?

Małe zwierzęta takie jak króliki, szynszyle czy szczury często są trzymane w klatkach. Ich rozmiar powinien być taki, by zwierzę miało względną swobodę. Polecane są ponadto modele podzielone na strefy. W celu umożliwienia wypoczynku czy odgrodzenia się od zewnętrznych bodźców warto wybrać dla pupila kryjówkę typu domek. Zobacz, co powinno się wiedzieć na temat tego typu akcesoriów dla zwierząt.

Z jakich materiałów wykonywane są kryjówki dla małych ssaków?

Domki dla gryzoni wykonywane są z różnorodnych materiałów. Jedną z tańszych opcji są kryjówki z tworzyw sztucznych. Decydując się na jedną z nich, trzeba jednak uważać na to, aby produkt spełniał normy bezpieczeństwa.

Inną propozycją dla osób ceniących sobie naturalne materiały będzie domek drewniany dla gryzoni. Tego typu akcesoria są z reguły bardzo stabilne, ale warto przyjrzeć się sposobowi, w jaki domek jest wykończony.

Na rynku są także domki dla chomików czy świnek morskich wykonane z ceramiki. Ciekawą propozycją mogą okazać się ponadto materiałowe domki dla gryzoni, które formą przypominają niewielki namiot.

Czym kierować się, wybierając domek dla gryzonia?

Wybierając domek dla gryzonia, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze trzeba wybrać materiał, który spełni wymagania dotyczące bezpieczeństwa i estetyki. Po drugie dobrać odpowiedni rozmiar, by zwierzę mogło swobodnie poruszać się w swoim legowisku. Dobrze jest postawić na modele o prostej konstrukcji, które będą łatwe w czyszczeniu. Ciekawym wyborem obok tradycyjnych, stojących domków może okazać się także podwieszany domek wykonany z kokosa. Sprawdzi się on dla mniejszych gryzoni takich jak myszy czy chomiki.