Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Domek dla chomika – bezpieczna kryjówka gryzonia

Chomik to zwierzę terytorialne, które uwielbia spędzać czas w dobrze wyposażonej klatce. Co więcej, miejsce, w którym przebywa, dzieli się na odpowiednie strefy. Właśnie z tego powodu w klatce gryzonia powinien zagościć domek dla chomika. W jego wnętrzu chomik może odpocząć i poczuć się bezpiecznie. Co więcej, domek dla chomika spełnia również funkcję wizualną – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model narożny bądź o oryginalnym kształcie. 

Z jakich materiałów wykonywane są kryjówki dla małych ssaków?

Domki dla gryzoni wykonywane są z różnorodnych materiałów. Możesz zdecydować się na domek dla chomika syryjskiego wykonany z tworzywa sztucznego. Jeśli postawisz właśnie na ten produkt, zwróć uwagę na jakość użytego materiału. Musi być on na tyle twardy, aby nie został uszkodzony przez chomicze ząbki. 

Dla osób ceniących naturalne materiały polecamy drewniany domek dla chomika. Tego typu akcesoria wykonane są z trwałego surowego drewna, które nie jest ani lakierowane, ani malowane. Drewniany domek dla chomika przybiera różnorodne, bardzo ciekawe formy. Kupując go, zwróć uwagę, aby miejsce do odpoczynku miało dobrze oszlifowane i zaokrąglone rogi. 

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz nie tylko drewniany i plastikowy domek dla chomika. Mamy także budowle wykonane z ceramiki. Taki domek dla chomika jest łatwy w utrzymaniu w czystości i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zwierzak z pewnością go polubi, podobnie jak domek materiałowy. 

Czym kierować się, wybierając domek dla gryzonia?

Wybierając domek dla chomika dżungarskiego czy syryjskiego, zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zdecyduj się na materiał, który spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa i estetyki. Po drugie dobierz odpowiedni rozmiar domku, by zwierzę mogło swobodnie poruszać się w swoim legowisku. Dobrze jest postawić na modele o prostej konstrukcji, które będą łatwe w czyszczeniu. Ciekawym wyborem obok tradycyjnych, stojących domków może okazać się także podwieszany domek wykonany z kokosa lub suszonej trawy. To schronienie także dla mniejszych gryzoni takich jak myszy czy koszatniczki.