Witaminy dla małych ssaków – jakie powinno się wybrać?

Dieta bogata w witaminy to podstawa zdrowia i prawidłowego rozwoju Twojego pupila. Wzbogać karmę swojego chomika czy innego gryzonia o wapno, sól naturalną lub preparaty multiwitaminowe w kroplach. Zapoznaj się z ofertą witamin dla małych ssaków.

Wapno – popularny suplement dla gryzoni

Wapno to bez wątpienia najbardziej znany suplement diety dla małych ssaków. Tzw. kostka wapienna dostarcza materiału koniecznego dla prawidłowego wzrostu i pracy układu kostnego. Zapobiega występowaniu krzywicy i karłowatości oraz umożliwia ścieranie stale rosnących gryzoniom zębów siecznych. Zadbaj o kości i zęby swojego gryzonia i wybierz produkt z szerokiej oferty wapnia. Liczne wersje smakowe sprawią, że z pewnością preparat przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednego zwierzaka. Można wybrać wapno warzywne, popcorn, z mniszkiem lekarskim, jabłkowe, miętowe, pomarańczowe bądź naturalne.

Witaminy dla gryzoni w płynie

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są witaminy dla gryzoni w płynie. Wystarczy zakroplić je do wody do picia albo dodać do jedzenia. Taka forma zalecana jest szczególnie wtedy, gdy jadłospis zwierzęcia opiera się na suchym pokarmie. Dawkowanie ustala się adekwatnie do masy ciała pupila lub do konkretnego gatunku. Są preparaty dostarczające jedną witaminę – np. będące bogatym źródłem kwasu askorbinowego, zapewniającego prawidłową pracę układu odpornościowego. Dostępne są również wersje multiwitaminowe. Witaminy w płynie dla gryzonia zapewnią mu optymalną kondycję, zdrową skórę i piękną sierść. Wspomogą również regenerację po chorobie lub ciąży.

Witaminy dla gryzoni – smaczki i kostki soli

Ważne dla zdrowia minerały można dostarczyć gryzoniowi, podając mu kostki soli. Uzupełni się w ten sposób niedobory sodu, chloru i magnezu. Ciekawą formą dostarczenia witamin i minerałów małemu pupilowi są też smaczki w formie kolb. To mieszanki zbożowo-warzywne, które można zawiesić w klatce i w ten sposób urozmaicić zwierzęciu pobieranie pokarmu.