Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Witaminy dla królików i gryzoni

Witaminy dla królików i gryzoni – dlaczego są istotne?

Dieta bogata w witaminy to podstawa zdrowia i prawidłowego rozwoju Twojego pupila. Wzbogać karmę swojego królika, szczura czy innego gryzonia o wapno, sól naturalną lub preparaty multiwitaminowe w kroplach. Zapoznaj się z ofertą witamin dla gryzoni, świnek morskich czy królików w naszym sklepie zoologicznym. To produkty bogate w składniki odżywcze. 

Wapno – popularny suplement dla gryzoni

Wapno to bez wątpienia najbardziej znany suplement diety dla małych gryzoni. Tzw. kostka wapienna dostarcza materiału koniecznego dla prawidłowego wzrostu i pracy układu kostnego. Zapobiega występowaniu krzywicy i karłowatości oraz umożliwia ścieranie stale rosnących gryzoniom zębów siecznych. Zadbaj o kości i zęby swojego gryzonia i wybierz preparaty dla królików z szerokiej oferty wapnia. Liczne wersje smakowe sprawią, że składniki preparatu z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednemu zwierzakowi. Można wybrać wapno warzywne, popcornowe, z mniszkiem lekarskim, jabłkowe, miętowe, pomarańczowe bądź naturalne od renomowanych producentów. Te witaminy dla królika dostępne w naszym sklepie warto włączyć do codziennej diety futrzanego przyjaciela.

Witaminy dla szczura w płynie

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są witaminy dla szczura w płynie. Wystarczy zakroplić je do wody do picia albo dodać do jedzenia. Taka forma zalecana jest szczególnie wtedy, gdy jadłospis zwierzęcia opiera się na suchym pokarmie. Dawkowanie ustala się adekwatnie do masy ciała pupila lub do konkretnego gatunku. Są preparaty dostarczające jedną witaminę – np. będące bogatym źródłem kwasu askorbinowego, zapewniającego prawidłową pracę układu odpornościowego. Dostępne są również wersje multiwitaminowe dla zwierząt futerkowych. Witaminy w płynie dla gryzonia zapewnią mu optymalną kondycję, zdrową skórę i piękną sierść. Wspomogą również regenerację po chorobie lub ciąży.

Witaminy dla gryzoni – smaczki i kostki soli

Ważne dla zdrowia minerały można dostarczyć gryzoniowi, podając mu kostki soli. Uzupełni się w ten sposób niedobory sodu, chloru i magnezu. Ciekawą formą dostarczenia witamin i minerałów małemu pupilowi są też smaczki w formie kolb. To preparaty dla królów, a dokładnie mieszanki zbożowo-warzywne, które można zawiesić w klatce i w ten sposób urozmaicić zwierzęciu pobieranie pokarmu.