Kosmetyki dla kota

Liczba produktów: 7

Kot to zwierzę bardzo czyste. Spędza wiele czasu na zabiegach higienicznych. Niemniej jednak koci opiekunowie powinni dodatkowo zadbać o pielęgnację swoich podopiecznych. Poznaj szeroką ofertę kocich kosmetyków i spraw, by Twój kot zachwycał lśniącą sierścią.

Kosmetyki do pielęgnacji sierści

Najważniejszy kosmetyk do pielęgnacji kociej sierści to szampon. Produkt ten dostępny jest zarówno w tradycyjnej formie, jak i w pudrze. To drugie rozwiązanie wskazane jest dla kotów, które nie tolerują kąpieli z użyciem wody. Wystarczy posypać nim sierść, a po kilku minutach dokładnie ją wyszczotkować. Na rynku można spotkać nawet produkty przeznaczone szczególnie dla kotów o długiej sierści. Ważne są też kosmetykami do pielęgnacji okrywy włosowej kotów, czyli odżywka i maska, które zapewniają nawilżenie i rewitalizację sierści.

Kosmetyki do łap

Kolejną grupą spośród kocich kosmetyków są te przeznaczone do pielęgnacji łap. Mogą one mieć postać kremów lub sprayów. Przeznaczone są zwłaszcza dla zwierząt wychodzących na dwór. Zapewniają ochronę przed wysoką i niską temperaturą oraz przed innymi czynnikami, które mogą działać szkodliwie na delikatne kocie łapki (np. sól do posypywania dróg, żwir). Najczęściej spotykanymi w nich substancjami aktywnymi są wosk pszczeli i aloes, które tworzą elastyczną i wodoodporną warstwę ochronną.

Środki do pielęgnacji oczu

Oczy to szczególnie newralgiczna okolica kociego ciała, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Możesz o nie zadbać, wybierając jeden z szerokiej gamy produktów. Mają one postać wilgotnych chusteczek lub płynu do nanoszenia na wacik. Ich zadaniem jest zapobieganie łzawieniu, usuwanie nagromadzonej wydzieliny z kącików oczu oraz pielęgnacja okolic oczu. Chusteczki z powodzeniem mogą być użyte do higieny całego pyska. Osobnym produktem są krople do oczu, które redukują nadmierną produkcję łez.