Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Koc dla psa – czym się kierować przy wyborze?

Twój pupil uwielbia wylegiwać się na kanapie, a może chce spać z tobą w łóżku, ale Tobie z kolei nie uśmiecha się codzienne czyszczenie łóżka z sierści. Rozwiązaniem może być zakup koca, który pozwoli psu wygodnie wypoczywać w różnych miejscach, a Tobie zaoszczędzi nerwów i sprzątania.

Koc dla psa – doskonałe rozwiązanie w domu i w podróży

Koc dla psów to dobre rozwiązanie do domu. Można go użyć jako dodatkowej wyściółki do posłania lub stworzyć z niego legowisko. Może też służyć do zabezpieczenia siedzeń w samochodzie przed zabrudzeniami i sierścią. W okresie jesienno-zimowym do samochodu możesz wybrać również specjalne maty, które pełnią podobną funkcję.

Koc przyda się także, gdy udajesz się ze swoim pupilem z wizytą do znajomych lub na dłuższy pobyt w obce dla niego miejsce. Akcesorium, które zna, zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i ograniczy stres. Koc, na którym szczeniak będzie wyczuwał znajome zapachy, ułatwi mu ponadto naukę samodzielnego zostawania w domu. Ponadto ochroni też podłogę czy meble przed zabrudzeniem.

Czym się kierować wybierając koc dla psa?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kocyka dla małego pieska, czy też dużego i grubego koca dla dużego psa, przy wyborze zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii. Dopasuj rozmiar i grubość koca do potrzeb swoich i psa. Dodatkowo wybierz ten, który jest wykonany ze zwartego materiału, łatwego w czyszczeniu. Najlepiej, by był gładki, z krótkim włosiem.

Jeżeli koc ma służyć jako dodatkowe posłanie czy legowisko, zdecyduj się na model grubszy i wykonany z miękkiego materiału. Z kolei, jeśli ma pełnić funkcję ochrony przed zabrudzeniami, możesz postawić na modele, które od spodu są zabezpieczone tkaniną wodoodporną.