Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Poidełka dla gryzoni – obowiązkowe wyposażenie każdej klatki lub terrarium

Liczba produktów: 19


Poidełka dla gryzoni

Poidełka dla gryzoni – obowiązkowe wyposażenie każdej klatki lub terrarium

Gryzonie – chomiki, króliki, szynszyle i inne mniejsze ssaki – muszą mieć stały dostęp do wody. Twoim podstawowym obowiązkiem, jako właściciela zwierzęcia domowego, jest zapewnienie mu nieograniczonego dostępu do świeżej i czystej wody. W tym celu już dziś zaopatrz się w poidło dla gryzoni. Szeroki wybór tych produktów znajdziesz w Hubun – sklepie zoologicznym online. 

Automatyczne poidełka dla gryzoni

Nie masz czasu za każdym razem sprawdzać, czy Twój pupil ma wystarczającą ilość wody w pojemniku? Z pomocą przychodzi automatyczne poidełko dla gryzoni, które łatwo przymocować do prętów klatki. Większość modeli wyposażona jest w kulkowe zawory, dzięki którym pojemniczek zachowuje wysoką szczelność, a woda nie wylewa się na ściółkę. Poidełka można z łatwością dopasować do wielkości pupila. Dla dużych gryzoni polecamy praktyczne poidełko dla chomika czy świnki morskiej o pojemności 500 ml. Małym zwierzątkom np. myszkom w zupełności wystarczy poidełko do gryzoni o pojemności 250 ml.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz praktyczne poidełka automatyczne. Nie martw się o to, że Twój pupil nie będzie wiedział, jak z takiego poidła skorzystać – zwierzęta szybko uczą się korzystania z rurek. Zawór kulkowy, w który wyposażona jest większość modeli, gwarantuje szczelność, a woda nie wylewa się na ściółkę. Co ważne, pojemniczki wyposażone są w odkręcany korek, który ułatwia utrzymanie wnętrza w czystości. Dzięki temu w wodzie nie rozwijają się bakterie szkodliwe dla pupili. Co więcej, poidełka dla gryzoni automatyczne wykonane są z trwałych i bezpiecznych materiałów o zwiększonej odporności na gryzienie.

Poidełka dla gryzoni – system mocowania

Większość poidełek można bez trudu przymocować do prętów klatki od jej wewnętrznej lub zewnętrznej strony. Pojemniczki są wyposażone w solidny system mocowania, który pozwala na stabilne umieszczenie poidełka w miejscu najbardziej dostępnym dla gryzonia. 

To, jaki system mocowania ma mieć poidełko dla myszy czy dla chomika, uzależnione jest głównie od tego, czy gryzoń przebywa na stałe w klatce, czy też w akwarium. Poidełka dla gryzoni do klatki najczęściej mocowane są za pomocą wygiętych drucików. W naszym sklepie znajdziesz również modele z mocowaniem śrubowym. Z kolei poidełko na przyssawkę przeznaczone jest do akwarium i terrarium. Przyssawka umożliwia przyczepienie zbiornika na wodę do wewnętrznej ściany mieszkanka gryzonia. 

Poidełka dla gryzoni – z jakich materiałów są wykonane?

Akcesoria dla gryzoni, jakimi są poidełka, wykonane są z różnych materiałów: plastiku lub szkła. Pojemniczki plastikowo-metalowe będą odpowiednie dla zwierząt, które nie mają tendencji do gryzienia akcesoriów znajdujących się w klatce. Można też wybrać szklane poidełka, które są całkowicie odporne na szkody powodowane przez zęby gryzoni. 

Niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujesz, pamiętaj, że poidełko dla myszy, królika czy świnki morskiej musi być utrzymywane w nienagannej czystości. Zwróć więc uwagę na modele o prostej budowie. Takie produkty dla gryzoni bez trudu zdemontujesz, umyjesz pod bieżącą wodą i zamontujesz ponownie.