Poidełka dla gryzoni – obowiązkowe wyposażenie każdej klatki lub terrarium

Liczba produktów: 20

Gryzonie – chomiki, króliki, szynszyle i inne mniejsze ssaki – muszą mieć stały dostęp do wody. Idealnym rozwiązaniem są automatyczne poidełka, które łatwo przymocować do prętów klatki. Większość modeli wyposażona jest w kulkowe zawory, dzięki którym pojemniczek zachowuje wysoką szczelność, a woda nie wylewa się na ściółkę. Poidełka można z łatwością dopasować do wielkości pupila, natomiast solidne materiały wykonania doskonale zabezpieczają akcesoria przed pogryzieniem.

Automatyczne poidełka dla gryzoni

W ofercie można znaleźć przede wszystkim poidełka automatyczne. Zwierzęta szybko uczą się korzystania z rurek. Zawór kulkowy, w który wyposażona jest większość modeli, gwarantuje szczelność, a woda nie wylewa się na ściółkę. Co ważne, pojemniczki wyposażone są w odkręcany korek, który ułatwia utrzymanie wnętrza w czystości. Dzięki temu w wodzie nie rozwijają się bakterie szkodliwe dla pupili.

Poidełka dla gryzoni – system mocowania

Większość poidełek można bez trudu przymocować do prętów klatki od jej wewnętrznej lub zewnętrznej strony. Pojemniczki są wyposażone w solidny system mocowania, który pozwala na stabilne umieszczenie poidełka w miejscu najbardziej dostępnym dla gryzonia. Wyjątek stanowi pojnik Sippi marki Ferplast, który jest przeznaczony wyłącznie do montażu w klatkach Ferplast.

Poidełka dla gryzoni – z jakich materiałów są wykonane?

Dostępne modele wykonane są z różnych materiałów: plastiku lub szkła. Pojemniczki plastikowo-metalowe będą idealne dla zwierząt, które nie mają tendencji do gryzienia akcesoriów znajdujących się w klatce. Można też wybrać szklane poidełka, które są całkowicie odporne na szkody powodowane przez zęby gryzoni.

Poidełka dla gryzoni – dostępne rozmiary

Poidełko można z łatwością dopasować do wielkości pupila. Dostępne są pojemności od 75 do 500 ml. Każdy bez problemu znajdzie więc akcesoria zarówno dla małych gryzoni (np. koszatniczek), jak i dla nieco większych (np. królików).