Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Usuwanie sierści kota

Liczba produktów: 2

Jak usunąć sierść kota z ubrań czy tapicerki mebli? Oto kwestia, z którą na co dzień muszą mierzyć się niemal się wszyscy koci opiekunowie. Nieustanne gubienie okrywy włosowej wpisane jest w naturę naszych czworonożnych przyjaciół i musimy pogodzić się z tym, jeśli chcemy mieszkać z nimi pod jednym dachem. Możemy jednak skutecznie radzić sobie z tym problemem.

Rękawice i szczotki do zbierania sierści kota

Usuwanie sierści kota z tkanin jest trudne o tyle, że w przypadku większości z nich nieskuteczny okazuje się zwykły odkurzacz. Kocią sierść trzeba dosłownie odczepić od fotela albo ulubionej marynarki. Służą do tego różnego typu akcesoria. Jednym z najskuteczniejszych są rękawice lub szczotki wykonane ze specjalnej, aksamitnej tkaniny – z gęstym, krótkim, dość sztywnym włosiem, w które zaplątują się kocie kłaczki zbierane w kierunku „pod włos”. Ze szczotki zaś bardzo łatwo sierść kota usunąć „z włosem”. Jest to więc narzędzie wielokrotnego użytku, i to o długiej żywotności.

Szybki sposób na kocią sierść – rolka do ubrań

Innym sposobem na to, by pozbyć się sierści kota z ubrań – kiedy spieszymy się na spotkanie, a pupil otarł się na pożegnanie o nogawkę czarnych spodni – jest rolka do odzieży złożona z kilkudziesięciu lepkich arkuszy. To lekkie, poręczne akcesorium warto mieć zawsze przy sobie, by szybko przywrócić garderobie estetyczny wygląd. Pojedynczy arkusz można jednak wykorzystać tylko raz, więc przy gruntownym czyszczeniu sofy przed przyjściem gości lepiej sprawdzają się aksamitne szczotki.

Jak ograniczyć wypadanie kociej sierści?

Choć problemu, jakim jest nieustanne usuwanie sierści kota z ubrań i mebli, nie możemy wyeliminować całkowicie, istnieją sposoby, by go zminimalizować. Warto regularnie czesać pupila, co pewien czas używając furminatora, który skutecznie usuwa martwy podszerstek. Zadbajmy także o dietę naszych podopiecznych – żywienie ich dobrej jakości karmą ma niebagatelny wpływ na stan ich sierści.