Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obroże na kleszcze i pchły dla psa

Liczba produktów: 13

Obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psów

Specjalna obroża dla psa to jeden ze sposobów ochrony przeciw pchłom i kleszczom. Opiekując się zwierzęciem, należy zadbać o zabezpieczenie go przed pasożytami, które mogą bowiem roznosić poważne choroby. Ich leczenie jest trudne i czasochłonne. Zobacz, jakie obroże przeciw pchłom i kleszczom są dostępne na rynku.

Jaką obrożę na kleszcze i pchły dla psa wybrać?

Obroże przeciw kleszczom i pchłom dla psa to wygodne rozwiązanie, które pozwala na dobre zabezpieczenie zwierzęcia przed tymi pasożytami. Na rynku dostępne są produkty o działaniu odstraszającym i zabijającym. Pierwsze zazwyczaj są nasączone odpowiednią mieszanką olejków eterycznych. Zapachów tych nie lubią zarówno pchły, jak i kleszcze. W obrożach, które zabijają pasożyty, najczęściej wykorzystywane są takie substancje jak permetryna. Niektórzy producenci oferują także obroże, które działają tylko na pchły. Używając ich, warto pamiętać, że pies powinien być dodatkowo zabezpieczony przeciw kleszczom.

O czym warto pamiętać, decydując się na obrożę przeciw pchłom i kleszczom dla psa?

Rozwiązanie, jakim są obroże na kleszcze i na pchły, najlepiej sprawdza się u psów z krótką lub średnio długą sierścią z uwagi na to, że muszą one bardzo dobrze przylegać do skóry, aby mogła się uwolnić substancja czynna. Produkt dobiera się do wagi zwierzęcia. W razie potrzeby można go przyciąć do wymaganej długości. Warto przy tym pamiętać, że większość produktów tego typu zaleca się dla psów, które ukończyły trzeci miesiąc życia. W przypadku, gdy w domu jest również kot, nie jest wskazane stosowanie produktów zawierających permetrynę, ponieważ jest ona toksyczna dla tego czworonoga.