Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Torby dla psa

Torby dla psa – na krótkie i długie wypady

W jakich sytuacjach przydaje się nosidło dla psa? Jest to ten rodzaj akcesoriów dla psa, który sprawdzi się głównie poza domem. Z uwagi na rozmiar jest to wygodne rozwiązanie do przenoszenia swojego pupila zarówno do lekarza weterynarii na standardową wizytę, jak i w trakcie dłuższego wypadu. Warto tylko pamiętać, aby Twoja wygoda nie przesłaniała naturalnych potrzeb czworonoga, związanych m.in. z eksploracją terenu.

Torba transportowa dla psa – czy to tylko torebka dla yorka?

Torba na psa kojarzy się przede wszystkim z rasami miniaturowymi i nic w tym dziwnego. Niewielka torebka dla pieska to rozwiązanie przeznaczone dla czworonogów lekkich, które ważą zwykle maksymalnie 10 kg. Wszystko dlatego, że model ten przygotowany jest z materiału, dlatego nie ma dużej wytrzymałości, jeśli chodzi o obciążenie.
 
Torby dla yorków nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla nich. Z zasady sprawdzą się dla każdego pupila, którego masa ciała jest zbliżona, na przykład rasy chihuahua czy maltańczyk. W sprzedaży dostępne są rozmaite modele, które różnią się wyglądem czy dodatkowymi cechami. Wygodna i elegancka torba transportowa dla psa to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko funkcjonalność, ale i spójną estetykę, jeśli chodzi o wygląd.

Torba do noszenia psa zamiast transportera dla małych psów

Wspólne podróżowanie z psem jest popularnym zwyczajem. Z tej przyczyny na rynku pojawia się coraz więcej toreb transportowych. Torba dla psa stwarza zwierzęciu warunki do pokonywania zarówno krótkich, jak i dłuższych tras. Jest rozwiązaniem również podczas długich spacerów, które bywają zbyt wyczerpujące dla psów o krótkich łapach. Odpowiednie torby dla psa z wygodnym i bezpiecznym zamknięciem to dobry wybór na przykład dla szczeniąt na kwarantannie czy psów z problemami ortopedycznymi.

Modna torba dla psów sprawdzi się również na podróż samochodem, np. taksówką, czy jazdę pociągiem. Często jest to rozwiązanie alternatywne dla lotniczego transportera, zwłaszcza gdy pies leci z Tobą na pokładzie samolotu z uwagi na rozmiar. Pamiętaj, aby zawsze planować podróż i transport zwierząt w taki sposób, aby zapewniać psu komfort wychodzenia z transportera, załatwienia potrzeb czy napicia się.

Torba podróżna dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Torby do noszenia psów są dostępne w różnych designach – mają ciekawe wzory, kolory i ozdoby. To jednak tylko dodatek. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy model wykonany został z wytrzymałego materiału, odpornego na próby wydostania się psa. Dodatkowo zwróć uwagę, czy w środku znajduje się specjalna smycz, którą przypniesz psu do szelek albo obroży. To zabezpieczenie w razie, gdyby zamek albo materiał nie wytrzymał.
 
Jeśli chcesz często podróżować w ten sposób z psem, zwróć uwagę na otwory wentylacyjne, które powinny mieć torby na psa. Muszą być dostatecznie duże, ale wybierz model, który ma je wykonane z dobrze przyszytej, gęstej, trwałej siatki. Wiele toreb wyposażonych jest w kieszonki, do których możesz schować najpotrzebniejsze produkty podczas wyjazdów z psem, np. torebki na odchody czy przekąski. W ten sposób będziesz je miał zawsze pod ręką.
 

Na końcu sprawdź też, jak torba transportowa dla psa ma być noszona. Większość wyposażona jest w uchwyt na górze, a także pasek na ramię. To wygodne na krótkie dystanse przy mniejszym psie. Jeśli chcesz chodzić dłużej, dobrze sprawdzi się torba w formie plecaka. Bardzo często na regulowanych ramionach ma dodatkową kieszeń, np. na smaczki czy telefon.