Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Grzebień na pchły dla psa

Liczba produktów: 3

Grzebień przeciwpchelny dla psa – jak wybrać odpowiedni?

Silna inwazja pcheł niejednokrotnie prowadzi do alergicznego zapalenia skóry, które objawia się silnym świądem, przebarwieniami, miejscowym łysieniem, ranami i zadrapaniami. Aby tego uniknąć, powinieneś czesać czworonoga specjalnym grzebieniem.

Jak wybrać grzebień przeciwpchelny dla psa?

Grzebienie przeciwpchelne nadają się zarówno do długiej, jak i krótkiej sierści. Można je wykorzystać przy pielęgnacji psów szorstko- i gładkowłosych. Dostępne są plastikowe grzebienie przeciwpchelne, ale również modele szczególnie wytrzymałe, wykonane z metalu i ze stali nierdzewnej. Akcesoria występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dobrać do wielkości psa. Ciekawym rozwiązaniem jest plastikowy grzebień 45 igieł, czyli z bardzo gęstym rozstawem ząbków, przeznaczony dla krótkowłosych psów. Przyrząd nadaje się do rozczesywania kołtunów, usuwania martwych włosów i wyczesywania pcheł. Grzebyk ma zaokrąglone, delikatne zęby, które nie podrażniają skóry. Na uwagę zasługuje też wygodna, gumowa rączka, pokryta antypoślizgową powłoką. Taka konstrukcja ułatwia wykonanie zabiegu i zapewnia pewny chwyt. Dzięki temu zyskujesz pewność, że grzebyk nie wyślizgnie się z rąk podczas pielęgnacji czworonoga.

Grzebień na pchły – niezbędny element w pielęgnacji czworonoga

Grzebień na pchły dla psa przyda się nie tylko podczas domowej pielęgnacji czworonoga, lecz także w profesjonalnych salonach groomerskich. Grzebyk pozwala wyczesać nie tylko pasożyty, lecz także jaja pcheł czy larwy. Przy pielęgnacji długowłosych psów zalecamy najpierw użycie grzebyka o rzadziej rozmieszczonych ząbkach. W ten sposób można dokładnie rozczesać sierść. Dopiero później korzystamy z gęstego grzebienia przeciwpchelnego. Pamiętaj, żeby regularnie używać grzebienia przeciwpchelnego. Wystarczy jedno ugryzienie pasożyta, aby wywołać u czworonoga dokuczliwe objawy. Aby tego uniknąć, regularnie czesz go tradycyjnym lub elektrycznym grzebieniem na pchły.