Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Obroże i smycze

Liczba produktów: 513

Obroże i smycze dla psów

Obroże i smycze dla psów – niezbędny element wyprawki

Spacer z psem powinien być komfortowy zarówno dla wyprowadzającego, jak i dla zwierzęcia. Pupil powinien być też odpowiednio zabezpieczony, dlatego też warto zwrócić uwagę na akcesoria do wyprowadzania zwierząt – smycze i obroże. Jak powinien wyglądać ich wybór? Jak sprawdzić, czy psiak będzie dobrze czuł się w nowych akcesoriach? Tutaj musisz zadziałać sam, czyli przyzwyczaić pupila do danego akcesorium.

Smycz, szelki, obroża dla psa – z jakich materiałów są wykonane?

Smycz i obroża to produkty, które wykonywane są z różnych materiałów. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się modele z grubej taśmy tekstylnej, które niejednokrotnie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a nawet z nadrukowanymi wzorami. Inną propozycją są skórzane smycze i obroże, które dostępne są w nieco węższej gamie kolorystycznej. Są także modele, które łączą w sobie różne materiały np. taśmę z metalowym łańcuszkiem. Trzeba jednak pamiętać, że liczą się nie tylko wytrzymałość i odporność na szarpnięcie, ale też komfort psa. Metalowy łańcuszek może natomiast łatwo odmrozić.

Szelki i obroże – jak dobrać odpowiednie akcesorium na spacer z psem?

Przede wszystkim ważne są rozmiary – akcesoria dla małego psa i dużego psa będą z oczywistych względów znacznie się różnić. Podczas gdy rasy miniaturowe mogą mieć nawet 15 cm w obwodzie szyi, to przedstawiciele niektórych ras dużych i olbrzymich miewają nawet 60 cm! Rozumiesz już, skąd bierze się różnica.
 
Obroża dla psa musi być dobrana zależnie od tego, jaki ma design i jakiego jest rodzaju. Wytrzymała, szeroka obroża nadaje się dla dużej rasy. Jeśli jest zapinana na sztywno np. na klamrę lub zatrzask, należy wyregulować ją tak, aby między nią a skórę psa mieściły się dwa palce. Inne modele powinny po zaciśnięciu tworzyć obwód szyi psa i nie ściskać go nadmiernie. Natomiast odblaskowa użytkowa obroża może być już luźniejsza.
 
Szelki dla psa warto zwyczajnie przymierzyć. Ich obwód powinien być regulowany w dwóch miejscach, tzn. na szyi i za łokciami. Obroże i szelki nie powinny nadmiernie psa uciskać czy obcierać, dlatego dla czworonogów o różnej sierści dobiera się rozmaite materiały.

Dobra smycz dla psa – na co postawić?

Przy doborze smyczy warto zwrócić uwagę na to, jak duży jest pies, a także, jaką ma siłę. Szeroki wybór w sklepach pozwala dobrać modele odpowiednie dla szczeniaka, małego pieska czy przedstawiciela dużej i silnej rasy. Na początek poleca się smycze klasyczne regulowane (przepinane), które pozwalają na lepszą kontrolę nad zwierzęciem. Przy dużych i masywnych psach warto wybrać modele wykonane z grubej taśmy lub skóry. Ciekawym rozwiązaniem są również amortyzatory, które przydają się szczególnie przy bieganiu z psem.

Smycz dla dużego psa powinna być odpowiednio odporna na pociągnięcia. Dobrze, aby była szyta, bo wtedy jej trwałość jest znacznie większa. Warto wybrać zestaw obroża i smycz, bo nie ma wtedy słabych punktów – wszystkie elementy są dopasowane do psa o tej samej masie ciała czy temperamencie. Jeśli zdecydujesz się na długą smycz, upewnij się, że jest dobrze zszyta i ma odpowiednio wytrzymały karabińczyk.

Ciekawą opcją są też smycze automatyczne. Te modele nadają się przede wszystkim dla psów, które umieją już chodzić na zwykłej smyczy. Dobre, gdy reagują one na komendy słowne, bo wtedy zmniejsza się napięcie smyczy, co dobrze działa w razie spotkania innego pupila. Co ważne, musisz również umieć ją obsłużyć za pomocą przycisku tymczasowego i stałego do skracania i unieruchamiania taśmy lub linki.