Obroże i smycze

Liczba produktów: 513

Obroże i smycze dla psów – jakie wybrać?

Spacer z psem powinien być komfortowy zarówno dla wyprowadzającego, jak i dla zwierzęcia. Pupil powinien być też odpowiednio zabezpieczony, dlatego też warto zwrócić uwagę na akcesoria do wyprowadzania zwierząt – obroże i smycze. Zobacz, jak dobrać je odpowiednio do zwierzęcia.

Obroża i smycz dla psa – z jakich materiałów są wykonane?

Smycz i obroża to produkty, które wykonywane są z różnych materiałów. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się modele z grubej taśmy tekstylnej, które niejednokrotnie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a nawet z nadrukowanymi wzorami. Inną propozycją są skórzane smycze i obroże, które dostępne są w nieco węższej gamie kolorystycznej. Są także modele, które łączą w sobie różne materiały, np. taśmę z metalowym łańcuszkiem.

Jak dobrać obrożę i smycz dla psa?

Chcąc dobrać obrożę, zmierz obwód szyi zwierzęcia. Obroża powinna dość dobrze przylegać do skóry, jednak z zachowaniem odrobiony przestrzeni. Wskazuje się, że powinno się dać pod nią włożyć trzy palce. Im większy pies, tym obroża powinna być szersza, by nie wpijała się w szyję.

Przy doborze smyczy warto zwrócić uwagę na to, jak duży jest pies, a także, jaką ma siłę. Na początek poleca się smycze klasyczne regulowane (przepinane), które pozwalają na lepszą kontrolę nad zwierzęciem. Przy dużych i masywnych psach warto wybrać modele wykonane z grubej taśmy lub skóry. Ciekawym rozwiązaniem są również amortyzery, które przydają się szczególnie przy bieganiu z psem.

Przy mniejszych psach i szczeniakach warto postawić na węższe modele, które nie będą obciążały zwierzęcia. W ofercie znajdziesz też inne akcesoria spacerowe, np. szelki czy adresatki. Szelki bardzo dobrze sprawdzają się u psów mających tendencję do ciągnięcia, a także u czworonogów z delikatną muskulaturą szyi, gdzie tchawica narażona jest na ucisk.