Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Wybierz automat na wodę i karmę dla psa

Liczba produktów: 5


Automaty na karmę dla psa, dozowniki karmy

Dozownik karmy dla psów – czego szukać?

Często nie ma Cię w domu i obawiasz się, że Twój pies zje na raz całą porcję karmy, którą mu przygotowałeś w misce? Rozwiązaniem są dozowniki na karmę dla psa, które podadzą mu określoną ilość jedzenia o zaplanowanej porze. Wystarczy je zaprogramować, a programowalny czasomierz otworzy pojemnik na karmę o określonej godzinie, podczas Twojej nieobecności.

Podajnik karmy dla psa to niezwykle praktyczne urządzenie. Jest doskonałym rozwiązaniem dla psów łakomczuchów, które jedzą za dużo karmy. Docenią je zwłaszcza zapracowani właściciele czworonogów, którzy muszą zostawić je same na kilka godzin.

Dozownik karmy dla psów nadaje się dla karmy suchej i mokrej. Zapewnia świeżość i odpowiednią ilość karmy na czas podawania posiłków. Zdalny, bateryjny karmnik jest bezpieczny dla zwierzaka i działa zgodnie z tym, jak go ustawisz, co jest zaletą dla osób, których psy muszą jeść regularnie.

Automatyczny podajnik karmy suchej i mokrej – na co zwrócić uwagę?

Wybierając dozownik karmy dla psa, zwróć uwagę na to, czy ma gumowe nóżki, aby nie ślizgał się po podłodze. Dodatkowo warto sprawdzić, czy można podawać w nim różne rodzaje karmy – zazwyczaj dozownik suchej karmy nadaje się również do mokrego pożywienia. Przeglądając dostępne modele, możesz dopasować akcesorium kolorystycznie do gadżetów dla psa, które już posiadasz. Zastanów się również nad pojemnością, bo rozmiar automatu do karmy jest uzależniony od wielkości pupila. Warte rozważenia są dodatkowe funkcje, np. możliwością odtwarzania nagrania głosowego, aby zwrócić uwagę zwierzęcia na porę karmienia.

Bardzo ważną  kwestią, jeśli chodzi o automatyczny podajnik karmy, jest łatwość czyszczenia. Miski ze środka – w formie przezroczystych pojemników – zazwyczaj można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. To bardzo ważne, bo zwłaszcza wilgotna karma szybko się psuje, co prowadzi do rozwoju niebezpiecznych dla czworonoga bakterii. 

Automat do karmy dla psa – w jakich przypadkach jest niezbędny?

Podajniki na karmę to sprzęty, które przydadzą się przede wszystkim tam, gdzie czas karmienia pupila musi być stały. Dotyczy to zarówno suchej karmy, jak i mokrego pożywienia. Automatyczny karmnik daje psu dostęp do pożywienia dokładnie o tej porze, o której go zaprogramujesz. To rozwiązanie sprawdza się na przykład w przypadku psów, które mają cukrzycę czy chorą trzustkę. W takiej sytuacji podstawą jest regularne podawanie posiłków.

Poidełko dla psa – jaki automat na wodę dla psa wybrać?

Prócz automatycznego dozownika karmy w ofercie znajdziesz również poidło. Zapewnią ono Twojemu pupilowi stały dostęp do świeżej wody. Niektóre modele mają ponadto funkcję chłodzenia wody. Mogą podawać ją w różny sposób (z bąbelkami lub strumień). Są też takie, które wzbogacają ją o tlen. Inne wyposażone są w filtr aktywny z węgla drzewnego, który wpływa pozytywnie na jakość wody. Często to samo urządzenie przeznaczone jest dla psów i kotów, co ogranicza liczbę sprzętów, jeśli masz w domu oba gatunki pupili.