Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Żwirek dla kota

Liczba produktów: 60

Żwirki dla kotów produkuje się z różnych materiałów, a każdy z nich ma inne właściwości. Zapewne oczekujesz, że żwirek będzie komfortowy w użytkowaniu, czyli będzie pochłaniał nieprzyjemny zapach i łatwo pozbędziesz się go z kuwety. Sprawdź żwirki dla Twojego kota dostępne w ofercie Hubun!

Na rynku występują żwirki zarówno zbrylające, jak i niezbrylające. Pierwszy rodzaj jest wygodniejszy w usuwaniu, ponieważ po kontakcie z wodą zamienia się w bryłki, które łatwo wybierzesz łopatką. Ten rodzaj żwirków poleca się jednak dla dorosłych kotów. Kociętom zdarza się go podjadać, co w przypadku zbrylającego żwirku mogłoby być niebezpieczne.

Żwirek bentonitowy

Bentonitowy żwirek jest dosyć popularny. Sprzedaje się go w formie drobnych kamyczków, które po kontakcie z wilgocią formują się w duże kulki. Dzięki temu łatwo usunąć zużyty żwirek. Co ważne, materiał ten dobrze wiąże zapachy oraz występuje w różnych wersjach zapachowych. Jego wadą jest jednak to, że nie można wyrzucić go do toalety.

Żwirek drewniany

To bardzo ekologiczne rozwiązanie, sprzedawane są zarówno w formie zbrylającej, jak i niezbrylającej. Dzięki wykonaniu z naturalnych składników można wyrzucić go w małych ilościach do toalety. Drewniane żwirków dla kotów pochłaniają zapachy w umiarkowany sposób, a te wykonane z drobnych trocin może roznosić się po mieszkaniu.

Żwirek silikonowy

Wykonuje się go z silikatu. Bardzo dobrze pochłania zapachy, jednak nie zbryla się. Należy usuwać go z całą kuwetę co około 3 tygodnie. Zużyty żwirek powinien zmieniać kolor na żółtawy. Należy go też co jakiś czas przemieszać, aby wilgoć wchłaniała się równomiernie. Żwirek silikonowy to nieco droższy wybór od żwirku z bentonitu. Niestety nie można wyrzucać go do toalety.

Wybierając żwirek, warto kierować się jego ceną. Im droższy, tym lepsza wydajność oraz pochłanialność zapachów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z zakupem żwirku dla kota bądź innych akcesoriów, skontaktuj się z nami. Doradzimy i podpowiemy, za jakie rozwiązania Twój pupil pokocha Cię jeszcze bardziej!

Wybierając zakupy w sklepie Hubun wspierasz również psy i koty znajdujące się w schronisku. Nasz sklep zoologiczny każde 150 zł wydane przez Ciebie zamienia na pół kilograma karmy dla zwierzaków!