Karma i przysmaki dla kota

Liczba produktów: 333

Zastanawiasz się, jak zadbać o samopoczucie i zdrowie kota? Wzbogać jego dietę o dobrą karmę, która nie tylko zaspokoi apetyt, lecz także dostarczy witamin i minerałów. Sprawdź, czym karmić swojego pupila.

Karma dla kota – mokra czy sucha?

Sucha karma jest wygodna w stosowaniu i przechowywaniu, ponieważ nie psuje się tak szybko, jak jej mokry odpowiednik. Nie tylko dobrze smakuje, lecz także zapewnia kotu składniki odżywcze. Natomiast mokra karma nie tylko dostarcza niezbędnych składników odżywczych, lecz także zaspokaja w 70–80% zapotrzebowanie na płyny. Taki pokarm świetnie sprawdzi się w przypadku kotów, które nie lubią pić wody. Komponując dietę pupila, warto uwzględnić w niej zarówno karmę suchą, jak i mokrą.

W ofercie wielu producentów jest również sucha karma dla kota seniora. Karma dla dorosłych kotów jest ponadto w różnych wersjach smakowych. Oto niektóre z nich:

  • kaczka z indykiem lub bażantem,
  • kurczak z kaczką,
  • indyk z łososiem,
  • jagnięcina z borówką,
  • dzik i jabłko,
  • śledź z pomarańczą,
  • kurczak z pstrągiem.

Odpowiednia karma dla kociąt

Wysokiej jakości karma dla kota juniora przeznaczona jest dla pupili, które ukończyły pierwszy miesiąc życia. Produkt zawiera starannie selekcjonowane mięso, które dostarcza niezbędnych aminokwasów. Możemy w nim znaleźć naturalne mięso z renifera, kaczki, indyka, dzika, jagnięcia, łososia lub bażanta. Oprócz tego karma zawiera owoce leśne, zioła i warzywa, bogate w witaminy i minerały.

Karmienie mieszane – na czym polega?

Zastanawiasz się, jak dostarczyć pupilowi niezbędnych składników odżywczych? Podawaj mu zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Jeśli zdecydujesz się na karmienie mieszane, odmierzaj odpowiednią ilość pokarmu. Karma mokra powinna zaspokajać ⅔ zapotrzebowania energetycznego, natomiast karma sucha dla kota bez zbóż – ⅓. Ustalając dzienną dawkę pożywienia, weź pod uwagę wiek, wagę, poziom aktywności, warunki bytowe i potrzeby swojego pupila.

Karma dla kota sucha dostępna jest w postaci granulek o różnym kształcie i wielkości, które pomagają usunąć płytkę nazębną z zębów. Poprawiają one też ukrwienie dziąseł i zmniejszają ryzyko osadzania się kamienia nazębnego. Z kolei mokra karma dla kota dobrej jakości zapobiega powstawaniu kamieni moczowych. Taka dieta zapewnia zwierzęciu większą przyjemność z posiłku.