Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Legowisko dla kota

Liczba produktów: 19

Legowisko dla kota

Legowisko dla kota – miejsce do spania dla Twojego mruczka

Spanie dla kota to niemal tak samo ważne wyposażenie, jak łóżko dla jego właściciela. Mimo że te czworonogi mogłyby spać właściwie wszędzie, to jednak posłanie dla kota stanowi dla niego stały kąt i bezpieczne miejsce. Łóżko dla kota daje mu także ciepło chłodnymi wieczorami. W sklepie Hubun znajdziesz pełen asortyment zarówno otwartych legowisk, jak i miękkich budek dla kotów. Sprawdź, które legowisko pokocha Twój pupil.

Jak wybrać posłanie dla kota?

Kot to wybredny zwierzak. Przed zakupem jakiejkolwiek rzeczy przeznaczonej dla Twojego kota warto przyjrzeć się jego zachowaniom, aby trafić z zakupem. Zwróć uwagę na to, gdzie pupil lubi się wylegiwać – może to być parapet, szafka czy krzesło. Wygodne legowisko warto umieścić blisko tych lokalizacji – pupil szybko zrozumie, że posłanie to jego nowe miejsce do odpoczynku. Koty uwielbiają wysokie temperatury, dlatego spanko dla kota można umiejscowić blisko kaloryfera. W naszej ofercie znajdziesz także przytulne legowiska na kaloryfer z możliwością łatwego i bezpiecznego montażu.

Bardzo ważne jest to, aby idealnie dobrać rozmiar łóżka dla kotów do gabarytów konkretnego mruczka. Miejsce do spania dla kota powinno być na tyle duże, aby mruczek mógł się w nim swobodnie położyć. Ważne jest jednak to, aby legowisko nie było zbyt duże, gdyż koty lubią zwinąć się w kłębek, aby czuć się bezpiecznie. Łóżko dla kota powinno być też miękkie i wygodne. Bardzo dobrym wyborem będzie więc pluszowe legowisko, które jest przyjemne w dotyku. Możesz też postawić na design – w ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór stylowych propozycji dla swojego kota.

Rodzaje legowisk dla kotów

Niektóre koty lubią leżeć na dywanach lub poduszkach, skąd mogą swobodnie obserwować otoczenie i mieć wszystko pod kontrolą. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem okażą się otwarte leżanki dla kotów. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór tego typu legowisk zarówno w formie klasycznego posłania dla kota, jak i w postaci maty czy poduszki.

Na szczególną uwagę zasługują kanapy i sofy dla kotów. To legowiska z materiału, który nie przepuszcza wody. Dzięki temu nawet gdy zwierzakowi zdarzy się wpadka, to ciecz nie wsiąknie w posłanie. Co więcej, materiał, z którego wykonano legowisko, wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że wytrzyma on nawet drapanie ostrych kocich pazurów.

Ciekawy kompromis w kwestii legowisk dla kotów stanowią też specjalne śpiwory dla zwierzaków. To posłania, które pupil dostosuje do swoich aktualnych potrzeb. Gdy zechce, może się całkowicie zakopać wewnątrz swojej kryjówki i oddać błogiej drzemce. Może też wygrzebać się spod śpiwora i położyć tak, by móc swobodnie obserwować otoczenie.

Alternatywa do spania – domek dla kota

Bywa jednak, że kot na drzemki wybiera zaciszne miejsca, na przykład wchodzi pod kołdrę, gdzie może się wygrzać i ukryć. Wtedy warto wybrać kryte legowiska dla kota, w formie małych, przytulnych domków. Zamknięte legowisko dla kota z ciepłym wypełnieniem w środku da Twojemu pupilowi poczucie bezpieczeństwa i wygodę. 

Domek to idealne rozwiązanie dla wymagających kotów. Takie domki zazwyczaj wykonane są z miękkiego pluszu, dzięki czemu możesz zapewnić zwierzakowi komfort i relaks. W domku znajduje się miękka poduszka, która zapewnia zwierzakowi odpowiednią temperaturę. Wewnątrz można także umieścić ulubione zabawki dla kota czy inne praktyczne gadżety. Wybierz wygodne legowisko dla kota, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie.