Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Transporter dla kota

Liczba produktów: 4

Transporter dla kota

Kiedy przyda się transporter dla kota?

Będąc właścicielem kota, należy liczyć się z tym, że raz na jakiś czas trzeba go gdzieś przewieźć. Nie chodzi tylko o zabranie go ze sobą na wycieczkę. Transporter dla kota przyda się także przy okazji wizyty u weterynarza. To jeden z podstawowych elementów kociej wyprawki. 

Transporterek dla kota ma przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo oraz komfort podróży. W sklepie Hubun znajdziesz różnego rodzaju transportery, które umilą Twojemu pupilowi wszelkie przejazdy.

Jak przewozić kota?

Wybierając transporter dla kota, należy dostosować go do wagi oraz wymiarów zwierzaka. Przede wszystkim trzeba dobrać właściwy rozmiar transportera. Odpowiedni transporter dla kota zapewni bezpieczeństwo pupila oraz to, że nie będzie się on obijać o boki transportera. Warto też zwrócić uwagę na zamknięcie. Jeśli kot może łatwo dosięgnąć łapą do zamka, który zamyka drzwiczki, to dobrze by było wybrać transporter dla kota, z drobną kratką. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się też specjalne zaczepy, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed uciekinierem.

Transporter dla kota – rodzaje

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno miękkie transportery wykonane z materiału, jak i te z tworzyw sztucznych. Materiałowa torba transportowa dla kota daje mu większą wygodę w trakcie transportu. Na dodatek z łatwością można ją przechować, gdyż nie zajmują wiele miejsca. Niektóre z nich są dosyć grube, więc zapewniają również nieco więcej ciepła wewnątrz. Warto włożyć do środka transportera coś należącego do zwierzaka, by mógł poczuć tam swój zapach – na przykład kocyk czy poduszkę, dzięki którym pupil poczuje się komfortowo.

Transportery wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają nieco większe bezpieczeństwo. Taki kontener dla kota nie odkształca się, nawet gdy w trakcie podróży spadnie na niego inny bagaż. Oferujemy również modele otwierane od góry, dzięki czemu łatwiej umieścisz we wnętrzu transportera także dużego kota. Taki rodzaj transportera gwarantuje dostęp świeżego powietrza. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju budkę warto docieplić, kładąc do środka poduszkę lub koc, na której kot wygodnie się ułoży. 

W niektórych sytuacjach dobrym rozwiązaniem może też okazać się klatka dla kota. Jest ona niezbędna, jeżeli kot bierze udział w wystawach. Najczęściej jest to klatka o wymiarach 70x70x60 cm, którą należy wyposażyć w miękką wyściółkę, miskę z wodą oraz kuwetę. Posiadając taką klatkę, można ją także używać w innych celach – na przykład do transportu pupila czy też do ograniczenia wolności mruczka na przykład podczas choroby. 

Jak podróżować z kotem?

Podróże warto sobie ułatwiać na wszelkie możliwe sposoby, dlatego jeśli zamierzasz podróżować ze swoim pupilem, to mogą zainteresować Cię transportery dla kotów na kółkach. Mogą mieć one formę torby podróżnej lub lekkiego i wygodnego plecaka. Jest to rozwiązanie bezpieczne i komfortowe nie tylko dla kota, ale też dla Ciebie. W takim transporterze pupil będzie odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu zapewnisz mu maksimum bezpieczeństwa.

Jeśli na starcie Twój kot nie ufa transporterowi, to warto go początkowo z nim oswoić. Najlepiej postawić transporter w niezbyt ruchliwym miejscu domu. Warto też umieścić we wnętrzu ulubiony smakołyk czworonoga, który zachęci go do wejścia do transportera. Nic na siłę – niektóre koty potrzebują więcej czasu, aby oswoić się z nowościami. Każde zapoznanie z czymś nowym może być dla nich stresującym wydarzeniem, dlatego pod żadnym pozorem nie zmuszaj swojego kota do korzystania z transportera.