Posiadając kota, należy liczyć się z tym, że raz na jakiś czas trzeba go gdzieś przewieźć. Nie chodzi tylko o zabranie go ze sobą na wycieczkę. Transporter dla kota przyda się także przy okazji wizyty u weterynarza. To jeden z podstawowych elementów kociej wyprawki. 

Transporter dla kota ma przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo oraz komfort podróży. W sklepie Hubun znajdziesz różnego rodzaju transportery, które umilą Twojemu zwierzakowi wszelkie przejazdy.

Jakiego rodzaju transporter wybrać?

Wybierając transporter dla kota, należy dostosować go do wagi oraz wymiarów zwierzaka. Budka odpowiedniej wielkości zapewnia bezpieczeństwo pupila oraz to, że nie będzie się on obijać o boki transportera. Warto też zwrócić uwagę na zamknięcie. Jeśli kot może łatwo dosięgnąć łapą do zamka, który zamyka drzwiczki, to powinieneś wybrać transporter dla kota, z drobną kratką.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno miękkie transportery wykonane z materiału, jak i te z tworzyw sztucznych. Materiałowe transportery dają kotu większą wygodę w trakcie transportu, a gdy z nich nie korzystasz, to łatwo je przechowasz. Niektóre z nich są dosyć grube, więc zapewniają również nieco więcej ciepła wewnątrz. 

Transportery wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają nieco większe bezpieczeństwo. Budka nie odkształca się, nawet gdy w trakcie podróży spadnie na nią inny bagaż. Oferujemy również modele z otwieraną górą, dzięki czemu łatwiej umieścisz we wnętrzu transportera nawet najbardziej opornego czworonoga. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju budkę warto docieplić, kładąc do środka poduszkę lub koc, na której kot wygodnie się ułoży. Najlepiej włożyć do środka coś należącego do zwierzaka, by mógł poczuć tam swój zapach.

Jeśli Twój kot nie ufa transporterowi, to warto go początkowo z nim oswoić i postawić w niezbyt ruchliwym miejscu domu. Warto też umieścić we wnętrzu ulubiony smakołyk czworonoga, który zachęci go do wejścia do transportera. 

Sprawdź ofertę naszych transporterów i zapewnij swojemu kotu bezpieczne warunki zarówno podczas dalekich, jak i krótkich podróży!