Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️
Koty to aktywne drapieżniki, którym instynkt każe „zapolować” nawet w warunkach domowych, gdzie nie muszą same zdobywać jedzenia. Dlatego codzienna zabawa i trening to ważne elementy ich życia. Różnego rodzaju piłki świetnie się sprawdzają w zapewnieniu kociakom rozrywki.

Dlaczego z kotem trzeba się bawić?

Koty są drapieżnikami, które muszą zaspokajać potrzebę polowania i ruchu. Niestety często zdarza się, że robią to szczególnie chętnie w nocy. Aby tego uniknąć, wystarczy poświęcić parę chwil w ciągu dnia i porządnie się z mruczkiem pobawić. Taką potrzebę mają szczególnie małe kotki, ale wiek nie gra tu roli. Chodzi bardziej o charakter zwierzęcia. Są koty, które bawią się raczej niechętnie, wolą spać i się tulić. Jednak większość, nawet starych kocurów, uwielbia zabawę i ruch. Codzienna porcja aktywności jest też ważna u kotów z nadwagą. Jednak w ich przypadku raczej należy unikać sytuacji, w których zmuszone będą do wskakiwania lub zeskakiwania z dużych wysokości – to może nadmiernie obciążać ich stawy.

Jaka piłka będzie najlepsza dla kota?

Piłka dla kota na sznurku to sposób na interakcję z pupilem. Niektóre koty wolą piłeczki, którymi mogą się bawić same, są też takie mruczki, które doskonale aportują. Rodzaj zabawki najlepiej dostosować do potrzeb kota, metodą prób i błędów. Są koty, które będą uwielbiały turlanie piłki z dzwonkami i piórami, ale są też takie, które przejdą obok niej obojętnie. Najlepiej kupić mruczkowi kilka piłeczek i sprawdzić jego preferencje. Piłeczka sizalowa będzie świetna dla zwierzaka, który lubi wbijać pazury w zabawki. Dla kota, który jest łakomczuchem raczej nieskorym do zabawy, idealna będzie piłeczka, którą wypełnia się kocimi chrupkami wypadającymi z niej podczas zabawy.