Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Higiena i pielęgnacja kota

Liczba produktów: 3

Higiena i pielęgnacja kota

Akcesoria do higieny i pielęgnacji kota – sposób na długie życie

Czy akcesoria do pielęgnacji kota są niezbędne, skoro czworonogi te potrafią doskonale zadbać o własną higienę? Doświadczony opiekun wie, że pełna miska i wygodne legowisko nie zaspokajają wszystkich potrzeb zwierząt żyjących w domowych warunkach. Niektóre narzędzia mogą też ułatwić życie kocim opiekunom.

Koty domowe długie życie zawdzięczają profilaktyce zdrowotnej i opiece weterynaryjnej – w naturze żyją zwykle tylko kilka lat. Odpowiednio dobrane akcesoria do pielęgnacji i higieny kota pomogą ci uchronić pupila przed szeregiem schorzeń. Przykładowo, na pozór banalny problem, jakim jest ropienie oczu, jest dla urodzonego łowcy przyczyną silnego dyskomfortu. Rozwiążesz go z pomocą płynu do przemywania oczu. Pamiętaj, by stosowanie wszelkich preparatów wspomagających kocie zdrowie konsultować z lekarzem weterynarii! Wysokiej jakości szampon dla kota, przyjemny dla oczu i uszu, może ułatwić zwierzakowi codzienne funkcjonowanie. 

Narzędzia do pielęgnacji sierści kociej i pazurów

W naturze kot ma warunki, by ścierać pazury, co sprzyja naturalnemu cyklowi ich wzrostu. Jeśli nie chcesz, by twój pupil zaspokajał swoje instynkty, niszcząc meble, koniecznie spraw mu drapak. Mruczek będzie mógł wówczas drapać przeznaczony do tego przedmiot. Zwierzęciu niewychodzącemu ułatwisz życie także poprzez regularne przycinanie pazurów. Wśród licznych akcesoriów do pielęgnacji kota znajdziesz specjalne obcinaczki, którymi przeprowadzisz ten zabieg sprawnie i bezpiecznie.

Wyczesywanie kotów ma korzystny wpływ na stan ich sierści i skóry. Okrywa włosowa czworonogów ma inną specyfikę niż ludzkie włosy, więc nie możemy posłużyć się „ludzkimi” grzebieniami czy szczotkami. Odpowiednie do pielęgnacji kota akcesoria to np. furminator czy zgrzebło. Ze względu na tendencję kotów do linienia, warto zaopatrzyć się też w rękawicę do usuwania sierści z mebli czy ubrań. Artykuły, które pomogą utrzymać futro w czystości, znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym. Dzięki takim narzędziom sierść kota nie będzie już sprawiać większych problemów.

Jak dobrać odpowiednią szczotkę dla kota?

Pielęgnacja sierści kota to ważne zadanie. Te mądre zwierzaki samodzielnie dbają o swoją higienę, jednak ich futerko bywa problematyczne, dlatego warto je wspomóc za pomocą czesania.

W przypadku ras krótkowłosych dobrze sprawdza się tradycyjny grzebień bądź zgrzebło. Regularna pielęgnacja pomaga również w ewentualnym wykryciu wszelkich nieprawidłowości na ciele kota. Od pcheł czy kleszczy, po niepożądane guzy czy bruzdki.

Jeśli podsiadasz zwierzaka o długiej sierści, wyczesuj go szczególnie w tych miejscach, w które kot nie może samodzielnie dotrzeć językiem. W tym celu możesz posłużyć się furminatorem lub stalowym grzebieniem. Nie zaszkodzi również sprawdzić szczotek przeznaczonych dla kotów z długim futrem.

Akcesoria do pielęgnacji kota także dla… opiekuna

Zdrowy kot nie nastręcza żadnych problemów, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Jednak w niewielkim mieszkaniu lub przy większej liczbie czworonogów zapach kociej toalety bywa kłopotliwy. Można temu zaradzić, stosując takie produkty z kategorii akcesoriów do pielęgnacji kota, jak np. preparaty przedłużające świeżość podłoża w kuwecie.

Zarówno w przypadku dachowca i rasowego kota, odpowiedni żwirek to podstawa. Dobierz dla swojego pupila taki rodzaj, aby zwierzę chętnie korzystało z kuwety, a jednocześnie w mieszkaniu nie dawało się wyczuć moczu kota.