Higiena i pielęgnacja kota

Liczba produktów: 4

Czy akcesoria do pielęgnacji kota są niezbędne, skoro czworonogi te potrafią doskonale zadbać o własną higienę? Doświadczony opiekun wie, że pełna miska i wygodne legowisko nie zaspokajają wszystkich potrzeb zwierząt żyjących w domowych warunkach. Niektóre narzędzia mogą też ułatwić życie kocim opiekunom.

Akcesoria do pielęgnacji kota – sposób na długie życie

Koty domowe długie życie zawdzięczają profilaktyce zdrowotnej i opiece weterynaryjnej – w naturze żyją zwykle tylko kilka lat. Odpowiednio dobrane akcesoria do pielęgnacji kota pomogą ci uchronić pupila przed szeregiem schorzeń. Przykładowo, na pozór banalny problem, jakim jest ropienie oczu, jest dla urodzonego łowcy przyczyną silnego dyskomfortu. Rozwiążesz go z pomocą płynu do przemywania oczu. Pamiętaj, by stosowanie wszelkich preparatów wspomagających kocie zdrowie konsultować z lekarzem weterynarii!

Narzędzia do pielęgnacji kociej sierści i pazurów

W naturze kot ma warunki, by ścierać pazury, co sprzyja naturalnemu cyklowi ich wzrostu. Jeśli nie chcesz, by twój pupil zaspokajał swoje instynkty, niszcząc meble, koniecznie spraw mu drapak. Zwierzęciu niewychodzącemu ułatwisz życie także poprzez regularne przycinanie pazurów. Wśród licznych akcesoriów do pielęgnacji kota znajdziesz specjalne obcinaczki, którymi przeprowadzisz ten zabieg sprawnie i bezpiecznie.

Czesanie kotów ma korzystny wpływ na stan ich sierści i skóry. Okrywa włosowa czworonogów ma inną specyfikę niż ludzkie włosy, więc nie możemy posłużyć się „ludzkimi” grzebieniami czy szczotkami. Odpowiednie do pielęgnacji kota akcesoria to np. furminator czy zgrzebło. Ze względu na tendencję kotów do linienia, warto zaopatrzyć się też w rękawicę do usuwania sierści z mebli czy ubrań.

Akcesoria do pielęgnacji kota także dla… opiekuna

Zdrowy kot nie nastręcza żadnych problemów, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Jednak w niewielkim mieszkaniu lub przy większej liczbie czworonogów zapach kociej toalety bywa kłopotliwy. Można temu zaradzić, stosując takie produkty z kategorii akcesoriów do pielęgnacji kota, jak np. preparaty przedłużające świeżość podłoża w kuwecie.