Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Kuwety i żwirki

Liczba produktów: 86

Kuwety dla kota to szeroka grupa produktów. Wybierając model dla swojego pupila, musisz przede wszystkim kierować się jego komfortem. Producenci kocich toalet starają się także wyjść naprzeciw potrzebom opiekunów. Wśród nowoczesnych kuwet dla kota znajdziesz nawet designerskie, samoczyszczące się kapsuły!

Szeroki wybór kuwet dla kota

Kluczową kwestią jest rozmiar kuwety dla kota. Musi ona mieć takie parametry, by pupil mógł wejść do niej bez trudu i w preferowanej przez siebie pozycji załatwić swoje fizjologiczne potrzeby. Kociak potrzebuje toalety z niskimi ściankami. Duży kocur musi mieć więcej przestrzeni niż ważąca 3 kg kotka. Proste, najtańsze kuwety dla kota czasem okazują się lepszym wyborem niż te designerskie.

Jeśli Twój kot oddaje mocz na stojąco, wybierz kuwetę z wysoką ścianką. To rozwiązanie oszczędzi ci sprzątania wokół kociej toalety. Popularne obecnie kuwety zabudowane powstają z myślą o opiekunach – prezentują się estetycznie, ograniczają rozchodzenie się nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj jednak, że nie każdy kot czuje się w takiej kuwecie bezpiecznie i komfortowo. Przyzwyczajenie kota do niej często wymaga czasu i nie musi zakończyć się sukcesem.

Co do kuwety dla kota?

Koty instynktownie zakopują swoje odchody. Dlatego najodpowiedniejszym podłożem do kuwety dla kota jest piasek lub żwirek. Ten drugi jest dużo bardziej praktyczny z punktu widzenia opiekuna, ponieważ lepiej neutralizuje zapachy, łatwiej jest oddzielić od niego nieczystości czy usunąć go drogą sanitarną.

Żwirki dla kota zasadniczo dzielą się na roślinne i mineralne. Każdy z nich ma swoje zalety. Koty zwykle z łatwością akceptują żwirki roślinne, ponieważ przypominają one naturalne podłoże. Żwirek bentonitowy nieco pyli, ale jest zwykle najtańszą opcją. Najwięcej zapłacisz za żwirek silikatowy. Nie trzeba jednak często go wymieniać, ponieważ dosłownie pochłania mocz.

Akcesoria do kocich kuwet

Do kuwety dla kota koniecznie trzeba zakupić mocną łopatkę o oczkach odpowiednich do średnicy wybranego żwirku. Może przydać ci się także filtr pochłaniający przykre wonie czy zapach do kuwety dla kota. Pamiętaj, by wybrać taki, który nie będzie drażniący dla pupila!