Oczy i uszy kota

Liczba produktów: 2

Regularne czyszczenie uszu kota zapobiega wystąpieniu wielu problemów zdrowotnych. Przy okazji sprawdzaj, jakiego są koloru (lekko zaróżowione czy w kolorze skóry). Upewnij się, że nie wydziela się z nich nieprzyjemny zapach. Jeśli tak jest, powinieneś wybrać się ze swoim ulubieńcem do weterynarza. Sprawdź, czym wyczyścić kotu uszy!

Jak myć uszy kotu?

Zastanawiasz się, czym czyścić kotu uszy w domu? Wybierz płyn do usuwania woskowiny, który skutecznie zapobiega stanom zapalnym. W składzie preparatu znajdziemy ksylen, glicerynę, mentol i substancje pochodzenia roślinnego. Preparat nie tylko usuwa czopy woskowinowe, lecz także nawilża uszy, łagodzi podrażnienia i działa osłonowo. Produkt ma praktyczny aplikator, który ułatwia dozowanie kropli do przewodu słuchowego. Pamiętaj, żeby profilaktycznie stosować środek do czyszczenia uszu kota raz w tygodniu.

Czyszczenie uszu kota – jak zrobić to bezpiecznie?

Koty mają bardzo wrażliwy słuch, dlatego nawet najmniejszy szmer nie ujdzie ich uwadze. Zaniedbane uszy są siedliskiem bakterii wywołującym infekcję. Niekiedy może ona prowadzić do utraty słuchu lub zaburzeń równowagi. Należy regularnie kontrolować stan uszu i dokładnie je czyścić. Z pomocą przychodzą specjalne preparaty do czyszczenia uszu kota. Produkty te pomogą pozbyć się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń.

Higiena uszu kota – na czym polega?

Wystarczy, że sięgniesz po specjalny preparat i wkropisz do uszu 3–15 kropli, w zależności od wielkości zwierzęcia. Po aplikacji płynu delikatnie wymasuj podstawę ucha przez minutę, a następnie pozwól kotu wytrzepać resztki preparatu razem z woskowiną. Zewnętrzną część uszu możesz delikatnie osuszyć wacikiem. Absolutnie nie używaj patyczków higienicznych. W przeciwnym razie możesz uszkodzić błonę bębenkową, co prowadzi do stanu zapalnego i pogorszenia słuchu. Aby tego uniknąć, stosuj specjalny płyn do czyszczenia uszu kota.

Pamiętaj, że samo przemywanie wodą kocich uszu nie wystarczy. Nie wolno też stosować preparatów przeznaczonych dla ludzi, ponieważ mogą zaszkodzić zwierzęciu.