Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Oczy i uszy kota

Liczba produktów: 1

Krople do uszu i oczu dla kota

Jak myć uszy kotu?

Regularne czyszczenie uszu kota zapobiega wystąpieniu wielu problemów zdrowotnych. Przy okazji warto sprawdzić, jakiego są koloru – lekko zaróżowione czy w kolorze skóry. Podczas tej czynności upewnij się, że nie wydziela się z nich nieprzyjemny zapach. Jeśli tak jest, powinieneś wybrać się ze swoim ulubieńcem do weterynarza.

Zastanawiasz się, czym czyścić kotu uszy w domu? Wybierz płyn do usuwania woskowiny, który skutecznie zapobiega stanom zapalnym. W składzie preparatu mogą znaleźć się: ksylen, gliceryna, mentol i substancje pochodzenia roślinnego. Preparat nie tylko usunie czopy woskowinowe, lecz także nawilży uszy, złagodzi podrażnienia i zadziała osłonowo. Tego typu rozwiązanie ma praktyczny aplikator, ułatwiający dozowanie kropli do przewodu słuchowego. Pamiętaj, żeby profilaktycznie stosować środek do czyszczenia uszu kota raz w tygodniu.

Czyszczenie uszu kota – jak zrobić to bezpiecznie?

Wystarczy, że sięgniesz po specjalny preparat i wkropisz do uszu 3-15 kropli, w zależności od wielkości zwierzęcia. Po aplikacji płynu delikatnie wymasuj podstawę ucha przez minutę, a następnie pozwól kotu wytrzepać resztki preparatu razem z woskowiną. Zewnętrzną część uszu możesz delikatnie osuszyć wacikiem. Absolutnie nie używaj patyczków higienicznych. W przeciwnym razie możesz uszkodzić błonę bębenkową, co prowadzi do stanu zapalnego i pogorszenia słuchu. Aby tego uniknąć, stosuj specjalny płyn do czyszczenia uszu kota.

Pamiętaj, że samo przemywanie wodą kocich uszu nie wystarczy. Nie wolno też stosować preparatów przeznaczonych dla ludzi, ponieważ mogą zaszkodzić zwierzęciu.

Higiena uszu kota – na czym polega?

Koty mają bardzo wrażliwy słuch, dlatego nawet najmniejszy szmer nie ujdzie ich uwadze. Zaniedbane narządy słuchu są siedliskiem bakterii wywołującym infekcje, a nawet ból ucha u kota. Niekiedy może ona prowadzić do utraty słuchu lub zaburzeń równowagi mruczka. Właśnie dlatego należy regularnie kontrolować stan uszu i dokładnie je czyścić. Z pomocą przychodzą specjalne preparaty do czyszczenia uszu kota. Produkty te pomogą pozbyć się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń, a w efekcie zapobiegać chorym uszom u kota.