Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Pchły, kleszcze i pasożyty

Liczba produktów: 30

Jak chronić psa przed kleszczami?

Wielu specjalistów wskazuje na to, że nie ma już sezonu na kleszcze. Z uwagi na dość łagodne zimy w ostatnich latach te pajęczaki można spotkać praktycznie cały rok. Dlatego tak ważne jest to, aby zapewnić psu odpowiednią ochronę przeciwkleszczową. W ofercie znajdziesz produkty, które Ci w tym pomogą. Zobacz różnice między nimi.

Obroże przeciw kleszczom dla psa – co warto o nich wiedzieć?

Jednym z wielu rozwiązań są obroże nasączone specjalnym środkiem, który często pozwala również zwalczać inne pasożyty. W zależności od producenta będą to także pchły czy komary. Wybierając produkt, zwróć uwagę, czy ma on działanie odstraszające, czy też substancja czynna pozwala zabijać kleszcze. Tego rodzaju obroża powinna być dostosowana do wagi i wieku psa. Musi też bardzo dobrze przylegać do skóry, aby jej działanie było w pełni skuteczne. To rozwiązanie przeznaczone jest dla zwierząt, które ukończyły trzeci miesiąc życia. Zwróć też uwagę na to, że niektóre produkty są przeznaczone wyłącznie dla psów i nie mogą być stosowane, jeśli w domu mieszka także kot z uwagi na zawartość permetryny, która jest dla kotów toksyczna.

Krople przeciw kleszczom – kiedy warto je zastosować?

Innym rozwiązaniem polecanym, by uniknąć kleszczy, są krople. Jest to propozycja, która sprawdzi się szczególnie u psów długowłosych, którym niełatwo założyć obrożę. Dodatkowo można je stosować, gdy pies śpi w łóżku z właścicielem lub ma częsty kontakt z dziećmi. Wśród kropli dostępne są także preparaty przeznaczone dla szczeniaków. Trzeba jednak pamiętać, że krople nie są wodoodporne i zamoczenie psa może osłabić ich działanie. Podobnie jak w przypadku obroży, tak i tutaj preparaty należy dobierać do wagi psa.

Pęsety na kleszcze – pomoc w nagłym przypadku

Pamiętaj, że nawet gdy pies jest zabezpieczony odpowiednimi środkami, np. obrożą czy kroplami, może dojść do sytuacji, gdy kleszcz jednak rozpocznie żerowanie. Dlatego tak ważne jest, aby po każdym spacerze, szczególnie po parku czy lesie, obejrzeć psa. Jeżeli znajdziesz wbitego kleszcza, możesz go usunąć przy pomocy dostępnych akcesoriów, np. pęset czy specjalnych szczypiec. Zwróć też uwagę na modele przypominające kształtem karty płatnicze, dzięki czemu możesz mieć je zawsze pod ręką schowane w portfelu.