Oczy i uszy psa

Liczba produktów: 4

Suplementacja psa – jakie produkty do oczu i uszu wybrać?

Dbając o zdrowie czworonożnego pupila, nie zapominaj o suplementach przeznaczonych do oczu i uszu. Higiena tych okolic jest bardzo ważna – zapewnia prawidłową pracę narządów zmysłu, ale i chroni je przed stanami zapalnymi, jakie łatwo rozwijają się w zabrudzonej okolicy. Sprawdź, jakie suplementy dla psów do oczu i uszu są dostępne w sprzedaży.

Suplementacja psa – produkty do oczu

Okolice oczu to miejsca niezwykle delikatne, do których pielęgnacji pomocne są specjalne suplementy dla psa. Mają one postać płatków i płynów. Za ich pomocą pozbędziesz się z oczu wszelkich zanieczyszczeń – kurzu, pyłu, sierści, wydzielin. Produkty te zapewniają nawilżenie, łagodzą podrażnienia, chronią oko przed wysuszeniem.

W sposób szczególny o oczy swoich pupili powinni zadbać opiekunowie małych ras, które z uwagi na specyficzną budowę twarzoczaszki mają tendencję do chorób oczu. Zarówno suplementy w formie płynnej, jak i w postaci płatków są bardzo łatwe w użyciu. Te drugie można z powodzeniem wykorzystywać również do usuwania nadmiaru śliny lub w połączeniu z kroplami do oczu.

Suplementacja psa – produkty do uszu

Kolejnym newralgicznym miejscem na ciele psa, które wymaga szczególnej pielęgnacji, są uszy. Do ich czyszczenia znajdziesz specjalne płyny i płatki. Dzięki nim delikatnie i w wygodny sposób pozbędziesz się nieczystości z uszu pupila. Regularne ich stosowanie nie tylko jest konieczne z racji higieny, ale i ogranicza ryzyko stanów zapalnych uszu wywołanych gromadzonymi się bakteriami i brudem oraz pomaga utrzymać dobry stan skóry i sierści w tych okolicach.

Korzystając z płatków i płynu do uszu, bez trudu zadbasz o kondycję nawet najbardziej odstających czy oklapniętych psich uszu. Co więcej, produkty te mogą być stosowane także u kotów.