Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Właściciele kotów mają często do czynienia z pasożytami zewnętrznymi, jakimi są kleszcze i pchły. Nawet zwierzęta niewychodzące mogą zostać narażone na kontakt z nimi, np. gdy w domu jest pies lub właściciel miał kontakt ze zwierzęciem zarażonym. Najlepiej zatem chronić pupila przy pomocy specjalnych preparatów. W ofercie znajdziesz nie tylko krople czy obroże, ale także akcesoria, które ułatwią pozbycie się już żerujących pasożytów.

Preparaty na pchły i kleszcze u kotów

Jednym z najczęściej wybieranych preparatów na pchły dla kota są specjalne krople. Zakrapla się je bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Innym rozwiązaniem są spraye, które są również stosowane zewnętrznie, bezpośrednio na sierść. Jeżeli Twój kot nie daje sobie zaaplikować kropli lub preparatu w formie sprayu, dobrym rozwiązaniem mogą być obroże na pchły. Pamiętaj, żeby u kota nie stosować preparatów przeznaczonych dla psów, gdyż zawierają one substancje o działaniu szkodliwym dla innych zwierząt.

Akcesoria do usuwania kleszczy i pcheł u kotów

Preparaty na pchły i kleszcze dla kota mają chronić zwierzę przed żerowaniem tych pasożytów. Jednak nawet gdy Twój pupil ma obrożę bądź jest zabezpieczony przy pomocy kropli czy sprayu, może zdarzyć się, że pojawią się pchły lub wbije się kleszcz. Wówczas dobrze mieć pod ręką akcesoria, które ułatwią pozbycie się ich. Przykładem mogą być tutaj specjalne pęsety do usuwania kleszczy, które mają różną formę. W przypadku, gdy Twój kot będzie miał problem z pchłami, pomocny przy ich usuwaniu może okazać się specjalny gęsty grzebień. Ułatwi on bowiem wyczesywanie owadów z sierści.