Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Usuwanie plam i zapachów po psach

Liczba produktów: 2

Usuwanie plam i zapachów po psie

Usuwanie plam i zapachów po psach – jakie produkty mogą pomóc?

Nie tylko usuwanie sierści z mebli tapicerowanych czy dywanów potrafi spędzać sen z powiek psim opiekunom. Nierzadkim problemem jest likwidacja przykrych zapachów, jakie zostawiają po sobie czworonożni milusińscy. Do usuwania plam i zapachów po czworonogach warto wykorzystać różnorodne produkty. Ich zadaniem jest jednak nie tylko usunięcie nieestetycznych plam czy nieprzyjemnych woni. Mają też zadbać o to, aby eliminować bakterie i groźne dla zdrowia drobnoustroje chorobotwórcze.

Kiedy przydają się środki do usuwania plam i zapachów po psach?

Wszelkie preparaty do usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów to rozwiązanie przede wszystkim dla opiekunów młodych zwierząt. Szczenięta, które dopiero uczą się czystości, mają prawo załatwiać się w domu i zostawiać po sobie niemiłe niespodzianki. Warto sprzątać je od razu, bo usuwanie starych plam jest znacznie trudniejsze.

Drugą grupą, która może być zainteresowana takimi preparatami, są osoby mające pod opieką zwierzęta niepełnosprawne albo psich seniorów. Bardzo często mają one problem z nietrzymaniem moczu, a czasem i kału. Z tego powodu, aby nie tylko usunąć plamy, ale i pozbyć się przykrych woni, warto wykorzystać odpowiednie neutralizatory zapachów i preparaty odplamiające.

Produkty do usuwania zapachu psa na bazie bioenzymów

Likwidacja przykrego zapachu psa nie jest już problemem. Z powodzeniem pozbędziesz się go, korzystając ze specjalnych produktów do neutralizacji zapachów odzwierzęcych dostępnych w formie sprayu. Preparaty te absorbują i usuwają nieprzyjemną woń, a niektóre z nich są nawet w stanie pozbyć się plam z moczu, wymiocin czy kału. Tego typu środki to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli psów znaczących teren, szczeniąt dopiero uczących się higieny czy czworonogów mających problem z utrzymaniem moczu. Za ich działanie odpowiadają bioenzymy, które rozkładają powodujące nieprzyjemną woń związki. Niektóre preparaty do likwidacji przykrego zapachu wzbogacone są o kompleksy kwiatowe, a w efekcie po użyciu pozostawiają miły aromat.

Mocz, kał, wymioty – dlaczego trzeba je usuwać?

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie estetyczne. Przede wszystkim trwałe zabrudzenia sprawiają, że pies czuje ich zapach i może powtórnie załatwiać się w tych samych, wcześniej oznaczonych przez siebie miejscach. Usuwanie uporczywych plam po moczu czy innych wydzielinach jest znacznie trudniejsze z uwagi na to, jak bardzo wnikają w materiał. Co więcej, w takich miejscach intensywnie rozwijają się bakterie i chorobotwórcze drobnoustroje. Co więcej, zapach moczu jest zwyczajnie szkodliwy, dlatego trzeba go neutralizować na wczesnym etapie, dla zdrowia domowników.

W jaki sposób używać produktów do likwidacji zapachów po psie?

Produkty do usuwania przykrych zapachów po psie są bardzo proste w użyciu. Zanim je zastosujesz, wstrząśnij opakowanie, następnie spryskaj środkiem źródło nieprzyjemnego zapachu i zostaw do wyschnięcia. Po kilku minutach uciążliwa woń zniknie, a nadmiar produktu możesz zebrać ściereczką. Produkty do usuwania zapachu psa zazwyczaj możesz stosować bez obaw o odbarwienie powierzchni czy pozostawienie plam, jednak warto wcześniej zrobić próbę w mało widocznym miejscu. Nadają się do użytku na różnych powierzchniach, np. tapicerkach, materacach, dywanach, tkaninach, podłogach czy płytkach ceramicznych. Sprawdzą się wszędzie, gdzie znajdują się zwierzęta, zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na nieprzyjemny zapach (w kuwetach, kojcach, klatkach, transporterach).