Szczotki dla kota

Liczba produktów: 38

Czesanie kota jest potrzebne nie tylko w przypadku kotów długowłosych. Koty samodzielnie się myją zjadając podczas tego procesu dużą ilość włosia. W rezultacie prowadzi to często do powstania groźnych kul włosowych, z których wydaleniem organizm zwierzęcia może mieć problem. Szczotka dla kotów jest niezbędnym zakupem w przypadku każdego opiekuna.  

Regularne czesanie zapewnia kotu piękny wygląd i zdrowie 

Czesanie kota wpływa przede wszystkim na piękny wygląd jego sierści. Szczotka zapewnia odpowiednią pielęgnację i zapobiega sklejaniu się futra. Furminator pozwoli dodatkowo usunąć luźny podszerstek, który zbiera się na podłodze i meblach. Brak czesania kota może doprowadzić do powstania trudnych do usunięcia splątań. Odpowiednia szczotka zmniejsza ryzyko konieczności obcięcia części włosów.  

Profesjonalne szczotki zmniejszają również ilość zjadanej podczas mycia sierści. Zwłaszcza w okresie linienia koty są narażone na tworzenie się kul włosowych, których pozbycie się jest problematyczne. Brak odpowiedniej pielęgnacji może stwarzać ryzyko powstania zatoru i negatywnie odbić się na zdrowiu kota. Regularne czesanie kota dostosowaną do jego potrzeb szczotką rozwiąże problem.  

Pielęgnacja przy użyciu szczotki do sierści nie jest skomplikowana 

Samodzielna pielęgnacja sierści kota przy użyciu profesjonalnej szczotki dla kota nie jest trudna. Ważna jest regularność. Przyzwyczajenie kota od najmłodszych lat do zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że czesanie nie będzie się dla niego wiązało ze stresem. Zakup szczotki dla kota jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym niż korzystanie z usług kociego fryzjera, a dla zwierzęcia będzie bardziej komfortowe. 

Duża ilość dostępnych modeli sprawia, że każdy właściciel może wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Szczotki najlepiej zmieniać w zależności od etapu pielęgnacji. Inne produkty polecane są do czesania kotów długowłosych, a inne w przypadku krótszego włosia. Idealnie dobrany produkt zapewni dobrą kondycję kociej sierści i zagwarantuje zdrowie.  

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.