Przechowywanie karm dla kotów

Liczba produktów: 4

W tej kategorii zebraliśmy pojemniki do przechowywania karmy suchej oraz akcesoria pozwalające zabezpieczyć mokre kocie jedzenie. Są tu również bardzo poręczne pudełeczka podróżne, dzięki którym posiłek dla pupila możesz zabrać wszędzie.

Pojemniki na suchą karmę

Dzięki odpowiednim warunkom przechowywania jedzenie dłużej zachowuje wszystkie cenne składniki odżywcze (wolniej ulegają utlenianiu) oraz smak. Szczelnie zamykany pojemnik na suchą karmę to absolutnie niezbędne wyposażenie dla właściciela kota. Bardzo ważne jest, aby pojemniki, w których trzymana jest kocia karma, były regularnie czyszczone. Większość z nich można myć w zmywarce.

Pokrywki do puszek z mokrą karmą

Mokra karma dla kotów najczęściej sprzedawana jest w puszkach i wykonanych z aluminium pakiecikach przypominających opakowania pasztetów. O ile te drugie najczęściej wykorzystywane są w ciągu jednego dnia, w przypadku puszki sprawa się komplikuje. Wieczko z reguły odpada zaraz po otworzeniu, a jeżeli nie, to jest odgięte, na skutek czego karma podsycha od góry.

Do zabezpieczenia mokrej karmy służą pokrywki. Wykonane ze sztucznego tworzywa, łatwe w czyszczeniu, dopasowujące się do rozmiaru puszki wieczka uchronią kocie jedzenie przed utratą świeżości, a domowników przed uporczywą wonią ryby lub kurczaka w sosie śmietanowym.

Akcesoria podróżne – przenośne pojemniki na karmę dla kota

Transport karmy może być problematyczny, woreczek może się rozerwać, karma wysypać lub zalać. Dzięki zgrabnemu pojemnikowi, do którego można wsypać chrupki, wlać wodę i wszystko przykryć miseczką, kot ma swoje akcesorium podróżne.