Karma i przysmaki dla ptaków

Liczba produktów: 95

Pokarm dla ptaków żyjących w Twoim domu powinien znacząco różnić się od tego, jaki zwierzęta spożywałyby w swoim naturalnym środowisku. Nie warto też dokarmiać ich własnym jedzeniem, ponieważ niektóre substancje są dla ptaków szkodliwe. Największym zagrożeniem jest potencjalne zanieczyszczenie pożywienia przez substancje chemiczne. 

W takim razie, jak należy karmić ptaki? Wysokiej jakości pokarm dla ptaków to np. mieszanka ziaren. To właśnie one powinny przeważać w diecie skrzydlatego przyjaciela. Mają zdrowy skład, a przeróżne dodatki sprawiają, że pokarm jest zawsze smaczny. 

Jakie są rodzaje karm dla ptaków dzikich i domowych? 

Do wyboru masz przeróżne rodzaje zdrowej karmy dla ptaków. 

  • kule tłuszczowe (idealny produkt na zimę dla dziko żyjących ptaków), 
  • kolby zbożowe (mieszanka zbóż w formie kolby, którą wiesza się w klatce, zapewniając ptakom swobodę podczas jedzenia), 
  • dzwonki tłuszczowe (idealna, pełnoporcjowa mieszanka dla ptaków zimujących), 
  • kostki wapienne (wapń to bardzo ważny składnik budulcowy kości, wspomaga proces ścierania dzioba i chroni ptaki przed krzywicą oraz karłowatością), 
  • tradycyjna karma w wariantach suchych i mokrych. 

Do diety warto dodać zieleninę, która stanowi zdrowe uzupełnienie pokarmu zbożowego. Popularnym i lubianym przez ptaki rozwiązaniem jest brokuł, kalafior, sałata lodowa czy nać marchewki. 

Pamiętaj! Dokarmianie dzikich ptaków należy zacząć, dopiero gdy temperatura będzie niższa niż 0 stopni Celsjusza. Wcześniej zwierzęta nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pożywienia. 

Pokarm dla ptaków w wielu wariantach smakowych 

Kolby występują w przeróżnych smakach, np. miodowym, jajecznym, owocowym, orzechowym czy truskawkowym. Nie bój się zaszaleć z różnymi wariantami. W ten sposób znajdziesz najsmaczniejsze rozwiązania, cieszące podniebienie Twoich ptaków. 

Podczas zakupowego szaleństwa pamiętaj, aby wybierając pokarm dla ptaków zwracać uwagę na oznaczenia. Karma zazwyczaj skierowana jest ku konkretnym gatunkom, będąc zrównoważoną propozycją diety. Nie warto eksperymentować na własną rękę.  

Jeżeli masz wątpliwości, zaufaj szerokiej ofercie firmy Hubun. Już dziś sprawdź wysokiej jakości pokarm, dostosowany do potrzeb Twoich ptaków!