Podobnie jak innym zwierzętom, także i małym ssakom należy zapewnić stały dostęp do wodny. Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować, jest postawienie miseczki, która będzie na bieżąco napełniana wodą. Jaka miska będzie odpowiednia dla chomika czy innego gryzonia? Zobacz nasze propozycje i zapoznaj się z podpowiedziami związanymi z wyborem misek dla gryzoni.

Metal, ceramika, plastik, a może drewno – z czego powinna być wykonana miska dla gryzoni?

Przy wyborze miseczki dla swojego małego pupila zwróć przede wszystkim uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Powinien być bezpieczny dla zwierzaka. Nie może też zmieniać smaku wody. Dodatkowo wskazane jest, by był łatwy w czyszczeniu. Tutaj sprawdzają się przede wszystkim miski wykonane z ceramiki lub metalu. Jeżeli zdecydujesz się natomiast na korytko wykonane z drewna, pamiętaj o tym, by w trakcie czyszczenia nie moczyć go za długo, gdyż może ulec zniszczeniu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając miskę dla gryzonia?

Pamiętaj też, żeby dobrać rozmiar miski odpowiednio do wielkości zwierzęcia, by mogło z niej swobodnie korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia na misce, wymień ją na nową. W naszym sklepie znajdziesz m.in. plastikowe i ceramiczne miski dla gryzoni. Zobacz m.in. modele ozdobione kolorowymi wzorami nawiązującymi do gatunków poszczególnych, chętnie trzymanych w domach małych ssaków, np. królików, chomików czy świnek morskich. Sprawdź również ofertę na podajniki do sianka dla gryzoni, które znajdziesz w tej kategorii.