Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️


Miski dla królika i gryzoni

Miski dla królika i gryzoni, dopasowane do potrzeb małych zwierzaków

Domowe gryzonie potrzebują stałego dostępu do pożywienia oraz wody. Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować, jest postawienie miseczki, która będzie na bieżąco napełniana wodą. Jaka miska dla gryzoni będzie odpowiednia? W sklepie zoologicznym Hubun czekają miski dla gryzoni wykonane z różnych materiałów. Już dziś, wybierz produkt dopasowany do potrzeb Twojego pupila i łatwy w utrzymaniu w czystości. 

Metal, ceramika, plastik czy drewno? Z czego powinna być wykonana miska dla królika lub chomika?

Miska dla chomika bądź innego gryzonia może być wykonana z różnych materiałów. Jednym z tworzyw jest plastik. Mimo tego, że miski dla gryzoni z tworzyw sztucznych świetnie się prezentują, to nie są pozbawione wad. Zwierzak może je nadgryźć, a zrobi to w kilka chwil za sprawą ostrych zębów. Zjedzenie plastiku przez szynszyle, myszy czy szczury może skończyć się problemami zdrowotnymi i wizytą u lekarza weterynarii.

Kolejną opcją są miski dla chomika i innych gryzoni z ceramiki. To akcesoria, które nie zmieniają smaku pokarmu ani wody. Są również łatwe w czyszczeniu – większość dostępnych modeli można myć w zmywarce. 

A co powiesz na miseczki dla świnek morskich, szczurów czy myszy wykonane z drewna? Nie wlejesz do nich wody, zamiast tego podasz porcję suchej karmy, owoców i warzyw. Drewniana miska dla świnki morskiej świetnie komponuje się z pozostałymi drewnianymi elementami w klatce – kołowrotkiem, tunelem czy domkiem. 

Ostatnim typem są metalowe miseczki dla chomika. Stal nierdzewna to bardzo chętnie wybierany materiał na miseczki dla świnki morskiej, chomika czy królika. Naczynie nie wchłania zapachów, łatwo się go myje, a także nie ma problemów z jej dezynfekcją. Ich główną wadą jest fakt, że mogą uczulać, zwłaszcza jeśli w składzie miski znajduje się nikiel. 

Miska ceramiczna, drewniana, metalowa czy z tworzywa sztucznego – to praktyczne naczynie, z którego Twój gryzoń będzie spożywać zioła, karmę czy zaspokoi pragnienie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając miskę dla gryzonia?

Miseczka dla chomika i innego gryzonia musi być praktyczna, ładna i funkcjonalna. Pamiętaj też, żeby dobrać rozmiar miski dla świnek morskich czy chomika odpowiednio do wielkości zwierzęcia. Dzięki temu będzie mogło z niej swobodnie korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia na misce, wymień ją na nową, zwłaszcza jeśli miseczka dla świnki morskiej wykonana jest z tworzywa sztucznego

W naszym sklepie znajdziesz m.in. plastikowe i ceramiczne miski dla gryzoni do każdej klatki. Możesz zdecydować się na miski ozdobione kolorowymi wzorami nawiązującymi do gatunków poszczególnych, chętnie trzymanych w domach małych ssaków, np. królików, chomików czy świnek morskich. Sprawdź również ofertę na podajniki do sianka dla gryzoni, które znajdziesz w tej kategorii.