Legowiska, transportery i klatki dla psa

Liczba produktów: 170

Legowiska, klatki i transportery – dlaczego warto je mieć?

Zapewnienie zwierzęciu komfortowego miejsca do wypoczynku w domu, a także bezpieczeństwa w czasie transportu i podróżowania, to jeden z priorytetów właścicieli. Producenci oferują różnego rodzaju legowiska, transportery, klatki czy akcesoria przydatne w czasie podróżowania. Zobacz, na co możesz się zdecydować.

Wygodne legowiska dla psa – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając legowisko dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich jest wielkość. Powinna ona pozwalać psu na swobodne ułożenie się i zmianę pozycji w czasie wypoczynku. Kolejna kwestia to materiał, z jakiego wykonane jest legowisko. Warto postawić na wytrzymałe materiały wodoodporne lub tkaniny tapicerowane. Powinny one też być łatwe w czyszczeniu. Dużym ułatwieniem w utrzymaniu legowiska w czystości będzie możliwość wyprania go w pralce. Tutaj sprawdzą się szczególnie modele, z których można ściągnąć wierzchnią poszewkę lub wyjąć poduchę ze środka. Wśród wielu opcji znajdziesz zarówno dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe legowiska.

Akcesoria do transportu psa – co wybrać?

Odpowiednie zabezpieczenie psa na czas podróży nie tylko zwiększa jego komfort, ale także wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dla mniejszych psów odpowiednim rozwiązaniem będą transportery dostosowane do ich wielkości. Sprawdzą się one szczególnie w komunikacji publicznej. Gdy podróżujesz z psem samochodem, możesz zdecydować się na transporter lub zamontowaną w bagażniku klatkę. Inną ciekawą propozycją są specjalne pasy z amortyzerem, które przypina się najczęściej do szelek psa. W ten sposób nie będzie on się przemieszczał w czasie jazdy i zostanie zabezpieczony w razie ewentualnego wypadku czy gwałtowniejszego hamowania. Dla mniejszego psa możesz też wybrać specjalny koszyk do transportu na rowerze.