Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Legowiska, transportery i klatki dla psa

Liczba produktów: 136

Legowiska, transportery i klatki dla psa

Klatka, torba, transporter dla psa – kiedy i co wybrać?

Zapewnienie zwierzęciu komfortowego miejsca do wypoczynku w domu, a także bezpieczeństwa w czasie transportu i podróżowania, to jeden z priorytetów opiekunów. Aby było to możliwe, potrzebne są odpowiednie akcesoria. Dzięki nim pupil ma zapewnioną wygodę, jest w pełni bezpieczny, a przy okazji nie jest narażony na niewygody wynikające ze źle dobranych dodatków.
 
Na dobrą sprawę do domu zawsze dobrze sprawdzi się legowisko. Warto jednak pamiętać, że klatka kennelowa może być świetnym, przenośnym rozwiązaniem dla psów sportowych i tych, które mają problemy z zostawaniem domu. Metalowa klatka do pomieszczeń nie musi być tak technicznie zaawansowana, jak klatka transportowa. Jednocześnie psa trzeba do niej przyzwyczaić. Co jeszcze warto wiedzieć o wyborze akcesoriów? Sprawdź!

Wygodne legowiska dla psa – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając legowisko dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich jest wielkość. Powinna ona pozwalać psu na swobodne ułożenie się i zmianę pozycji w czasie wypoczynku. Dla małej rasy legowisko nie musi być bardzo wypełnione, ale w przypadku przedstawicieli dużych ras jest to bardzo ważne. W innym przypadku psu będzie niewygodnie.
 
Kolejna kwestia to materiał, z którego wykonane jest legowisko. Warto postawić na wytrzymałe tkaniny wodoodporne lub tapicerskie. Powinny one też być łatwe w czyszczeniu. Dużym ułatwieniem w utrzymaniu legowiska w czystości będzie możliwość wyprania go w pralce. Tutaj sprawdzą się szczególnie modele, z których można ściągnąć wierzchnią poszewkę lub wyjąć poduchę ze środka. Wśród wielu opcji znajdziesz zarówno dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe legowiska. Pamiętaj, żeby dopasować rodzaj materiału do sierści czworonoga. W innym przypadku jego czyszczenie będzie utrudnione.

Torba transportowa czy inne rozwiązanie – co wybrać do przewożenia psa?

Odpowiednie zabezpieczenie psa na czas podróży nie tylko zwiększa jego komfort, ale także wpływa na bezpieczeństwo jazdy. W Polsce nie ma przepisów dotyczących podróży samochodem z psem. Wiadomo jednak, że za przewożenie go luzem można dostać mandat – taki pies stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego.
 
Podstawowym wyborem jest transporter dla psa z drzwiczkami z tworzywa albo metalowymi. Zapewnia on odpowiednią wentylację i można go wpiąć w pasy bezpieczeństwa. Jest czym innym niż kojec, który będzie mniej stabilny i zwykle jest składany na płasko, co nie poprawia bezpieczeństwa psa w razie wypadku.
 
Dla małych psów alternatywą mogą być torby transportowe. Sprawdzą się zwłaszcza w transporcie publicznym, bo wygodnie założysz je na ramię. Inną ciekawą propozycją są specjalne pasy z amortyzatorem, które przypina się najczęściej do szelek psa. W ten sposób nie będzie on się przemieszczał w czasie jazdy i zostanie zabezpieczony w razie ewentualnego wypadku czy gwałtowniejszego hamowania. 

Jak przewozić psa w bagażniku? Klatka, mata ochronna

Klatka samochodowa nie zmieści się do bagażnika auta? Nie chcesz jej wyjmować za każdym razem, gdy musisz wpakować tam zakupy? Z pomocą przyjdą inne rozwiązania! Jednym z nich jest kratka, którą zamontujesz między bagażnikiem a siedzeniami – uniemożliwi ona psu przedostanie sie do kabiny. Dodatkowo możesz zamontować matę ochronną antypoślizgową, która jest odporna na działanie wody. Wystarczy zaczepić uchwyty o odpowiednie miejsca! Pamiętaj, że jest to dobre rozwiązanie głównie do samochodów, które w klapie bagażnika mają szybę, a przestrzeń bagażnika nie jest oddzielona od kabiny.