Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Szelki dla psa

Liczba produktów: 115

Szelki dla psa

Szelki dla psa, czyli synonim komfortu

Szukasz szelek dla psa? Jesteś w odpowiednim miejscu! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór szelek dla psiaków. Odpowiednie szelki pozwolą zapewnić komfort i bezpieczeństwo Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Wybierz wysokiej jakości szelki guard dla psa i zapewnij mu wygodę oraz uroczy wygląd!

Szelki dla psa to przedłużenie klasycznej obroży z dodatkowym paskiem biegnącym pod klatką piersiową lub konstrukcją przypominającą kamizelkę. Coraz więcej właścicieli czworonogów decyduje się na takie rozwiązanie. Szelki dla psów mogą przede wszystkim przynosić korzyści zdrowotne. W dodatku dzięki nim codzienny spacer może być dla Twojego pupila przyjemniejszy.

Bezpieczna alternatywa

Szelki dla psów to dobre rozwiązanie w przypadku ras miniaturowych oraz mopsów i buldogów. Sprawdzą się także wygodne szelki dla szczeniąt. Obroża może być niebezpieczna w tych przypadkach ze względu na ryzyko urazów kręgosłupa szyjnego oraz problemów z oddychaniem – dlatego często zalecane jest używanie szelek dla psów. 

W przypadku większości szelek, takich jak szelki typu norweskiego, smycz przypinana jest pomiędzy szelkami na szyję i klatkę piersiową. Dzięki temu przesunięty zostaje punkt pociągania, co dodatkowo amortyzuje ewentualne szarpnięcia.

Jak założyć szelki psu?

Szeleczki dla psa mogą różnić się sposobem zakładania. Skorzystaj z instrukcji dołączonej do produktu. Podejdź do zadania ze spokojem i nie zakładaj puszorka na siłę. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby każdy psi opiekun był w stanie włożyć szelki na swojego pupila bez większych trudności. Jeśli takowe się pojawiają, to być może rozmiar szelek jest nieodpowiedni.

Jakie szelki dla dużego psa?

Odpowiednie szelki powinny być dopasowane do potrzeb właściciela oraz spełniać oczekiwania psa. Duże czworonogi mogą mieć tendencję do ciągnięcia podczas spacerów. W szelkach naprężenia rozkładają się równomiernie, dzięki czemu wspólne wędrówki stają się przyjemniejsze. Jednak aby tak było, akcesorium musi być wygodne i nie może krępować ruchów. Z tego powodu należy zmierzyć swojego zwierzaka. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że uda Ci się prawidłowo dopasować szelki.

W przypadku psów dobrym wyborem mogą być szelki typu guard, które dobrze amortyzują ciągnięcie na smyczy. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.

Szelki czy obroża?

Szczególnie polecane są szelki dla małego psa, szczeniąt oraz ras, u których występują wady anatomiczne w obrębie podniebienia, krtani i tchawicy. Wygodne szelki dla psa sprawiają, że zwierzaki czują się bardziej komfortowo podczas spacerów. Zwłaszcza u zwierząt, które mają tendencję do ciągnięcia na smyczy.

Szelki bezuciskowe dla małych psów

Szelki dla psów ras małych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby minimalizować siłę szarpnięcia. Muszą być dobrze dopasowane, żeby zapewnić zwierzakowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Istotne jest to, że puszorki chronią szyję pupila. Modele bezuciskowe to komfortowe szelki, dzięki którym będziesz widział radość u Twojego psa, gdy tylko będziesz zabierał go na spacer!

Jak dobrać uprząż dla psa?

Zadbaj o dopasowany krój szelek dla psa, odpowiedni rozmiar oraz wysoką jakość materiału. Przy wyborze szelek dla psa zwróć uwagę na wielkość pupila, budowę ciała, predyspozycje rasy oraz poziom aktywności fizycznej.

Najważniejsze pomiary to obwód szyi oraz klatki piersiowej. Jeśli chcesz kupić szelki norweskie, potrzebny będzie także obwód głowy. Z takimi informacji właściwie dobierzesz rozmiar – s, m, l, xl czy xxl.

Jak wyregulować szelki dla psa?

Szelki posiadają regulowane paski, które trzeba dostosować do gabarytów czworonoga. Powinny dobrze przylegać. Nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ ograniczą wówczas mobilność ruchów u zwierzaka. Komfortowe szelki dla psów mają prosty w zrozumieniu system regulacji, dzięki czemu szybko zrozumiesz, w jaki sposób je odpowiednio wyregulować.