Adresówka powinna się znaleźć w wyprawce każdego czworonoga. Umożliwi odnalezienie psa w razie ewentualnego zagubienia. Sprawdź, jakie rodzaje identyfikatorów adresowych dla psa znajdziesz w sprzedaży.

Klasyczne adresówki dla psa – czym się wyróżniają?

Bez wątpienia najbardziej popularna jest metalowa adresówka w kształcie kości z grawerem. To nie tylko elegancka zawieszka do psiej obroży, ale też wyraz troski o zwierzę. Dzięki niej znacznie wzrasta szansa na odnalezienie czworonoga, jeżeli ucieknie lub się zgubi. Na adresówce można umieścić główne dane kontaktowe, takie jak adres zamieszkania, numer telefonu, imię i nazwisko właściciela czy imię psa. Osoba, która odnajdzie wałęsającego się czworonoga, może dzięki adresówce pomóc mu w powrocie do domu. Tego typu wisiorki dostępne są też w innych kształtach, np. tuby, w której umieszcza się zwiniętą karteczkę z danymi. Dzięki różnym dostępnym wersjom kolorystycznym łatwo dopasować ozdobę do maści psa lub koloru pozostałych akcesoriów spacerowych.

Czy warto wybrać świecącą adresówkę dla psa?

Ciekawą propozycją są świecące adresówki dla psów. Takie akcesoria nie tylko zawierają dane do kontaktu z właścicielem czworonoga, ale i znacznie podnoszą bezpieczeństwo podczas spacerowania w pochmurną pogodę lub o zmroku. A to za sprawą umieszczonej w nich diody. Niektóre adresówki widoczne są nawet z odległości 200 m. Poszczególne modele mogą się różnić czasem i trybem pracy – ciągłym lub migoczącym. Świecące identyfikatory zasilane są na wymienne baterie i zrobione z silikonu lub plastiku. Wykazują odporność na wodę. Dobrze, jeśli można umieścić je w różnych częściach psiego wyposażenia, tzn. na obroży, smyczy, szelkach, tak aby były jak najbardziej widoczne. Adresówki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i w rozmaitych kształtach. Różnią się również liczbą lampek.