Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Nożyczki do strzyżenia psa – różne rodzaje

Liczba produktów: 4
Nożyczki do obcinania sierści psa to akcesorium niezbędne właścicielom nie tylko długowłosych czworonogów. Regularne przycinanie grzywki (aby nie wpadała do oczu), skracanie brody (która im dłuższa, tym częściej jest brudna) to zabiegi, które można wykonywać samodzielnie, ale warto mieć do tego odpowiedni sprzęt. Nie każde zwierzę lubi strzyżenie, dlatego nożyczki, których używamy, muszą być bezpieczne – mieć antypoślizgowe uszka i ostrza z zaokrąglonymi końcówkami.

Dlaczego trzeba strzyc sierść psa?

Czesanie i przycinanie sierści to zabieg konieczny w przypadku niektórych ras zarówno krótko- jak i długowłosych. Zaniedbanie tych obowiązków może skończyć się infekcjami oczu, filcowaniem sierści, a nawet chorobami skóry. Sierść trzeba skracać nie tylko w okolicach oczu, warto podcinać również zbyt długie włoski na łapach, w okolicach odbytu i pyska. Zawsze trzeba jednak uważać, aby przypadkiem nie obciąć psu wąsów!

Jak wybrać nożyczki do strzyżenia psa?

Każde nożyczki do obcinania psiej sierści muszą mieć zaokrąglone końcówki, aby nie skaleczyć zwierzaka w czasie zabiegu. Do przycinania kosmyków wokół oczu najwygodniejsze będą specjalne krótkie nożyczki, którymi wygodnie się manewruje. Świetnie sprawdzą się w pielęgnacji maltańczyków, shih tzu, pudli, foksterierów, sznaucerów i yorków.

Nożyczki trymerskie są przeznaczone do przerzedzania sierści. Taki zabieg jest wskazany w przypadku psów o bardzo gęstej sierści i zbitym podszerstku. Szczególnie latem wskazane jest zredukowanie objętości psiej fryzury, aby pupilowi było nieco chłodniej.

Nożyczki do strzyżenia psa muszą być wykonane ze stali nierdzewnej dobrej jakości oraz bardzo ostre, aby nie ciągnąć zwierzaka podczas strzyżenia. Przed obcinaniem kosmyków wokół oczu nożyczki trzeba zdezynfekować, np. octeniseptem.