Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Szelki dla kota

Liczba produktów: 5

Szelki dla kota

Obroża czy szelki dla kota?

Wyprowadzanie zwierzaka na spacer kojarzy się zazwyczaj z obowiązkiem właścicieli psów, jednak coraz częściej widuje się na smyczy także inne zwierzaki. Jeśli chcesz zabrać swojego kota na spacer po okolicy, to musisz przede wszystkim zadbać o jego bezpieczeństwo. Przydadzą Ci się więc wytrzymałe antyucieczkowe szelki i smycz dla kota

Zwykła obroża dla kota może pełnić jedynie funkcje informacyjne, które pokażą, że zwierzak ma właściciela. Na obroży można też zamieścić dane teleadresowe, które będą przydatną wskazówką jeśli zwierzak się zgubi. W przypadku spaceru jednak obroża może okazać się niezbyt bezpiecznym rozwiązaniem. Gdy pociągniesz kota przypiętego za obrożę, możesz zrobić mu krzywdę. Istnieje też prawdopodobieństwo, że kot po prostu się z niej wyślizgnie i ucieknie.

Szelki bezuciskowe dla kota dzięki swojej budowie równomiernie rozkładają ciężar na całe ciało kota. Dzięki temu podczas prowadzenia go na smyczy nie musisz obawiać się o uszkodzenie jego stawów lub kręgosłupa. Przed zakupem puszorka dla kota warto zmierzyć obwód szyi, a także obwód klatki piersiowej czworonoga, aby dopasować wymiary szelek do rozmiaru kota. Ich zapięcie musi zapewnić kociakowi możliwość swobodnego oddychania. Bardzo dobrym wyborem będą też regulowane szelki, które z łatwością dopasujesz do gabarytów swojego zwierzaka. 

Jak dobrać szelki dla kotów?

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi nylonowe szelki dla małego kota. W związku z tym, że kocięta rosną szybko, to wyposażone są one w regulację. W zestawie znajdziesz również krótką smycz, która ułatwi kontrolę nad czworonogiem. Gdy założysz nowe szelki swojemu kotu, warto chwilę poobserwować jego zachowanie. Być może będzie się wyrywał lub próbował je zdjąć. Warto wtedy spróbować dodatkowo je wyregulować.

W naszym sklepie internetowym znajdują się również kocie szelki z miękkiej siatki, które dzięki swojej przewiewności nie przegrzewają zwierzaka. Taka uprząż dla kota jest lekka i nie krępuje ruchów Twojego kota. Mają również odblaskowe elementy, które ułatwiają widoczność pupila po zmroku, co szczególnie przyda się podczas wieczornych przechadzek.

Posiadamy również specjalistyczne szelki samochodowe dla kota. W razie wypadku działają one tak, jak pasy bezpieczeństwa i chronią kota przed niekontrolowanym upadkiem. To wybór dla osób, które dużo podróżują ze swoim pupilem. Mogą one również służyć jako zwykłe szelki do codziennych spacerów.

Szelki dla kota, a bezpieczeństwo

Koty to zdolne i sprytne zwierzęta, a zapewnienie im bezpieczeństwa jest naszym obowiązkiem. Jeżeli obawiasz się, że kot może Ci uciec podczas spaceru, to zdecyduj się na szelki antyucieczkowe dla kota. Taki puszorek dla kota jest wykonany z wytrzymałej taśmy i zapinany w kilku miejscach na ciele pupila, dzięki czemu ryzyko wyswobodzenia się z niego jest ograniczone do minimum. 

Każde wyjście kota poza jego teren, czyli dom, może zwierzaka stresować. Warto więc powoli przyzwyczajać go do spacerów na smyczy. Najlepiej unikać miejsc, w których można spotkać właścicieli z psami. Takie spotkanie może bardzo negatywnie wpłynąć na samopoczucie kociaka. Odpowiednim wyborem będą miejsca odludne, gdzie kot będzie mógł skupić się na eksploracji okolicy. 

Warto zaopatrzyć się w tego typu akcesoria dla pupila. Regularne spacery z Twoim kotem jeszcze bardziej zacieśniają więzi między Tobą a nim!