Szelki dla kota

Liczba produktów: 5

Jeśli chcesz zabrać swojego kota na spacer po okolicy to poza smyczą, zdecydowanie przydadzą Ci się szelki. Zwykła obroża może pełnić jedynie funkcje informacyjne, które pokażą, że zwierzak ma właściciela. 

W przypadku spaceru obroża może okazać się niezbyt bezpiecznym rozwiązaniem. Gdy pociągniesz kota przypiętego za obrożę, możesz zrobić mu krzywdę. Istnieje też prawdopodobieństwo, że kot po prostu się z niej wyślizgnie i ucieknie.

Szelki dzięki swojej budowie, równomiernie rozkładają ciężar na całe ciało kota. Dzięki temu podczas odciągania go od niebezpieczeństwa nie musisz obawiać się o uszkodzenie jego stawów lub kręgosłupa. 

Dlatego właśnie w sklepie Hubun oferujemy szeroką gamę różnego rodzaju szelek, które cechują się dużą wygodą dla zwierzaka. Ponadto są w pełni bezpieczne oraz świetnie wyglądają.

Jak wybrać odpowiednie szelki dla kotów?

Poszukiwania szelek w pierwszej kolejności powinno zacząć się od sprawdzenia wymiarów Twojego kota. W naszym asortymencie znajdziesz nylonowe, małe szelki przeznaczone dla niewielkich kotów. W związku z tym, że kocięta rosną szybko, to wyposażone są one w regulację. Do zestawu dorzucamy również krótką smycz, która ułatwi kontrolę nad czworonogiem. Gdy założysz nowe szelki swojemu kotu, warto chwilę poobserwować jego zachowanie. Być może będzie się wyrywał lub próbował je zdjąć. Warto wtedy spróbować dodatkowo je wyregulować.

W naszym asortymencie znajdują się również pełne szelki z miękkiej siatki, dzięki swojej przewiewności nie przegrzewają zwierzaka. Co więcej, są lekkie i nie krępują ruchów Twojego kota. Mają również odblaskowe elementy, które ułatwiają widoczność pupila po zmroku, co szczególnie przyda się podczas wieczornych przechadzek.

Posiadamy również specjalistyczne szelki do przewożenia kotów samochodem. W razie wypadku działają one tak, jak pasy bezpieczeństwa i chronią kota przed niekontrolowanym upadkiem. To doskonały wybór dla osób, które dużo podróżują ze swoim pupilem. Mogą one również służyć jako zwykłe szelki do codziennych spacerów.

Sprawdź naszą szeroką ofertę szelek i wybierz dobrze model dla swojego kota. Regularne spacery z Twoim kotem jeszcze bardziej zacieśniają więzi między Tobą a Twoim pupilem!