Usuwanie zapachu moczu kota

Liczba produktów: 1

Po co ci preparat do usuwania zapachu kociego moczu? Koty zwykle nie potrzebują przecież nauki korzystania z kuwety – same uznają ją za najlepsze miejsce do załatwiania swoich fizjologicznych potrzeb. Niestety, nawet najlepiej ułożonym czworonogom zdarza się oddać mocz poza swoją toaletą, co jest uciążliwe dla kocich opiekunów.

Kiedy przydaje się środek do usuwania zapachu moczu kota?

Koty to niezwykle czyste zwierzęta – poświęcają mnóstwo uwagi swojej higienie, zakopują pozostawione po sobie nieczystości. Fakt, że kot załatwia się poza kuwetą, może być objawem choroby. Wówczas problemu nie rozwiąże preparat do usuwania zapachu kociego moczu – musisz udać się z pupilem do weterynarza. Posłuży to przede wszystkim zdrowiu zwierzęcia, ale przy okazji wyeliminuje przykre niespodzianki w postaci moczu na kanapie czy w butach. Konsekwencji tych „wypadków” pozbędziesz się z pomocą środka do usuwania zapachu moczu kota. Takie preparaty zwykle są odpowiednie zarówno do twardych powierzchni, jak i tkanin. Ich działanie polega bowiem na chemicznym rozkładzie związków odpowiedzialnych za przykry zapach moczu.

Czy istnieje środek do usuwania kocich plam i zapachów?

Koty mają zwyczaj znaczenia moczem swojego terytorium. Zdarza się to nawet zwierzętom wykastrowanym. Jeśli niewielkie ilości moczu pojawiają się na pionowych powierzchniach (np. na ścianach), to znak, że twój podopieczny poczuł się na swoim terytorium zagrożony, np. w związku z pojawieniem się innego zwierzęcia. Warto – w miarę możliwości – wyeliminować przyczyny stresu pupila, ale niekiedy trudno je ustalić. Oprócz kontaktu z kocim behawiorystą pomocny będzie środek do usuwania kocich plam i zapachów – maskujący je tak, by zniechęcić pupila do ponownego oznaczenia tego samego miejsca.

Preparat do usuwania zapachu kociego moczu w kuwecie

Odpowiednio wybrany preparat do usuwania zapachu moczu kota zastosować możesz także w kuwecie. Dzięki temu zminimalizujesz przykre wonie, które mogą roznosić się po domu, jeśli nie będziesz w stanie od razu wysprzątać kociej toalety. Wybierając taki środek, koniecznie zwróć uwagę, czy jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Pupil będzie mieć z nim bezpośredni kontakt, załatwiając swoje fizjologiczne potrzeby.