Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Trening psa

Liczba produktów: 51

Trening i tresura psa

Trening i tresura psa – na czym polegają?

Trening i tresura psa to dwa różne pojęcia, których nie należy stosować wymiennie. O tresurze mowa, gdy uczone są np. sztuczki, które nie są do niczego potrzebne w codziennym życiu. Wtedy możemy mówić, że pies jest wytrenowany, np. jak psy robiące sztuczki w cyrku. Z kolei trening zwykle polega na przygotowaniu do realizacji zadań sportowych. Może to być trenowanie np. frisbee, agility albo nawet posłuszeństwa. Z kolei codzienne uczenie psa podstawowych komend i rzeczy niezbędnych do normalnej współpracy z człowiekiem to po prostu wychowanie psa.

Motywacja w treningu psa

Aby pies był posłuszny i chętnie skupiał się na człowieku, potrzeba odpowiedniej motywacji. Zwykle jest to nagroda, którą psiak dostaje po wykonanym zadaniu. Mogą to być na początku smaczki, zabawka albo nagroda socjalna, czyli zabawa z człowiekiem. Z czasem psu wystarczy sama pochwała jako nagroda. Pamiętaj, że trening z psem jest bardziej efektywny, gdy pupil się nie boi, a metody opierają się na pozytywnym wzmocnieniu poprawnie wykonywanych komend.

Nauka czystości a szczenię i dorosły pies

Zastanawiasz się, ile trwa nauczenie szczeniaka załatwiania się na dworze? Aby ułatwić sobie zadanie, wybierz akcesoria treningowe dla psów. Domowy treser do nauki czystości pomoże Ci oduczyć psa załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu. Pamiętaj, żeby położyć Twojego psa na macie higienicznej, kiedy obudzi się lub zje posiłek. Za każdym razem popsikaj płynem podkład i połóż bliżej wyjścia. Pod koniec szkolenia połóż matę na zewnątrz. Warto w tym celu kupić także matę higieniczną przeznaczoną do wielokrotnego użytku. Trzeba też nagradzać szczeniaka smakołykiem bezpośrednio po załatwieniu potrzeby fizjologicznej na dworze. 

Akcesoria przydatne podczas szkolenia psa

Jeśli planujesz zaawansowanego szkolenie czworonoga, wśród niezbędnych akcesoriów do treningu psa są też gwizdki dwutonowe. Produkt został wykonany z wytrzymałego plastiku, dzięki czemu będzie Ci długo służył. Korzystając z gwizdka, możesz przekazać pupilowi sygnały dźwiękowe. W ten sposób szybko go przywołasz, nawet jeśli dzieli Was duża odległość – o ile odpowiednio wprowadzisz narzędzie.
 
Do nauki chodzenia przy nodze przydadzą się smakołyki w saszetce, a także odpowiednia smycz z obrożą. Warto przygotować takie przysmaki, którym pies nie może się oprzeć. Jeśli samodzielna nauka psa podstawowego posłuszeństwa nie idzie Ci dobrze, zawsze możesz skorzystać z pomocy behawiorysty.

Jak nauczyć psa komend?

Zastanawiasz się, jaki sprzęt treningowy dla psa może Ci się przydać? Pamiętaj, że czworonogi najpierw reagują na dźwięki, a dopiero później na mowę. Sięgnij więc po kliker, czyli niewielkie, praktyczne urządzenie, z którego pomocą możesz nagrodzić psa za pozytywne zachowanie. Dzięki temu Twój pupil łatwiej zrozumie, czego od niego oczekujesz. Możesz szybko poznać, gdy pies nauczy się poprawnie na niego reagować. Pamiętać, że trenowanie z psem tą metodą wymaga od Ciebie odpowiedniego refleksu, bo po kliku natychmiast powinien pojawić się smakołyk.

Przy treningu ze swoim psem pamiętać o wypowiadaniu wyraźnie komend, takich jak siad czy leżeć. Psi słuch jest wyczulony nie tylko na brzmienie, co na ton, którym się odzywasz. Jeśli nie możesz nauczyć psa posłuszeństwa albo masz problem z jego agresją, zwróć się o pomoc do specjalisty! Jako właściciel psa jesteś odpowiedzialny nie tylko za jego dobre samopoczucie, ale również bezpieczeństwo otoczenia. W przypadku ras o silnym charakterze warto rozpocząć szkolenie swojego psa w oparciu o pozytywne metody od pierwszych dni, kiedy zagości w Twoim domu.