Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jak wybrać karmę dla fretki?

Liczba produktów: 38


Karma dla fretki

Karma dla fretek – wysoce energetyczne pożywienie

Żywienie fretki wcale nie jest proste. Wiedzą o tym właściciele tego zwierzaka. Fretka to mięsożerca, który potrzebuje odpowiednio zbilansowanego posiłku z dużą zawartością mięsa. Należy jednak pamiętać o umiarze, dlatego, zamiast na własną rękę podawać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, warto dostarczyć gotowy – zbilansowany pokarm. Karmy dla fretek – znajdziesz je w naszym sklepie internetowym!

Karma dla fretek musi być bogata w białko zwierzęce i tłuszcz, czyli kluczowe składniki jadłospisu drapieżników. Ważne również jest zapewnienie pokarmu bogatego w taurynę, sód, magnez oraz kwasy omega-3 i omega-6. Sprawdź, jaka karma dla fretek sprawi, że zwierzę będzie cieszyć się dobrym zdrowiem.

Co może jeść fretka? Czym ją karmić?

Dzikie fretki żywią się małymi gryzoniami, owadami, larwami, rybami i ptakami. To drapieżniki, które w warunkach domowych trzeba karmić w podobny sposób. Niewłaściwe skomponowanie jadłospisu dla fretki może skutkować apatią pupila, brakiem chęci do zabawy i problemami ze zdrowiem.

Oprócz białka i tłuszczu w menu fretki w minimalnym stopniu powinny znaleźć się również warzywa i owoce. Ważniejsza jest jednak tauryna, którą na wolności zwierzęta te pozyskują z surowego mięsa. Wybierając karmę dla fretek, koniecznie zwróć uwagę na ten składnik. Pamiętaj, że fretkom nie wolno podawać wieprzowiny. Skomponowanie zbilansowanej i zaspokajającej wszystkie potrzeby fretki diety jest dosyć trudne w warunkach domowych, dlatego lepiej sięgnąć po gotowe karmy dla fretek

Karma dla fretki – jaka będzie odpowiednia?

Sucha karma dla fretki musi zawierać minimum 30% białka zwierzęcego oraz ok. 20% surowego tłuszczu, witaminy A, D3, E i C, taurynę, kwasy omega-3 i omega-6. Tauryna jest kluczowa dla prawidłowej pracy mięśnia sercowego. Kwasy tłuszczowe zapewniają lśniącą sierść. Najlepiej, aby suche jedzenie dla fretki miało formę chrupiących i lekkostrawnych granulek, które w czasie żucia będą usuwały płytkę nazębną. Dodatkowym atutem dobrej jakości karmy będą składniki, które zapobiegają powstawaniu w żołądku fretki kul z sierści.

Optymalne karmy mokre i przysmaki dla fretki to te, które zawierają ryby, podroby oraz mięso kurczaka, a przy tym cechują się wysoką strawnością i zawartością cennych dla zdrowia małego drapieżnika składników odżywczych. W karmach dla fretek powinno być jak najmniej konserwantów i sztucznych barwników. Ważne też, by pokarm zawierał jak najmniej ziaren zbóż i błonnika. Dobra karma dla fretki powinna być wzbogacona tranem oraz specjalnymi preparatami witaminowymi, w składzie których jest żelazo, fosfor czy potas. W ramach nagrody fretki uwielbiają również gotowane jajko, kawałki suszonego miejsca, czy żółtko jaja surowego. 

Karma dla fretki – jak podawać i przechowywać?

Już wiesz, jakie jedzenie dla fretki jest odpowiednie. Z pewnością chciałbyś wiedzieć, jak często karmić tchórzofretki oraz w jaki sposób przechowywać karmę dla tych drapieżników. 

W naturze fretki chowają niezjedzony pokarm w swoich norach, aby po kilku godzinach zjeść go do końca. Oznacza to, że zwierzęta wolą mniejsze porcje podawane częściej, niż dwa syte posiłki. Właśnie w ten sposób powinno się żywić fretki w klatkach. 

Mimo tego, że fretki są zainteresowane ludzkim jedzeniem, to nie powinny go spożywać. Duża zawartość węglowodanów, przypraw i soli może prowadzić do problemów trawiennych fretek. Tylko pełnowartościowa karma dla fretek jest produktem, który możesz podać zwierzakowi. Należy ją przechowywać w suchym, zaciemnionym miejscu z dala od innych zwierząt i dzieci.