Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Jak wybrać karmę dla fretki?

Liczba produktów: 31
Karma dla fretek musi być bogata w białko zwierzęce i tłuszcz, czyli kluczowe składniki jadłospisu drapieżników. Ważne również jest zapewnienie pokarmu bogatego w taurynę oraz kwasy omega-3 i omega-6. Sprawdź, czym karmić fretkę.

Co może jeść fretka? Czym ją karmić?

Dzikie fretki żywią się małymi gryzoniami, owadami, larwami, rybami i ptakami. To mięsożerne drapieżniki, które w warunkach domowych trzeba karmić w podobny sposób. Niewłaściwe skomponowanie jadłospisu dla fretki może skutkować apatią pupila, brakiem chęci do zabawy i problemami ze zdrowiem.

Oprócz białka i tłuszczu w menu fretki w minimalnym stopniu powinny znaleźć się również warzywa i owoce. Ważniejsza jest jednak tauryna, którą na wolności zwierzęta te pozyskują z surowego mięsa. Wybierając karmę dla fretek, koniecznie zwróć uwagę na ten składnik. Pamiętaj, że fretkom nie wolno podawać wieprzowiny. Skomponowanie zbilansowanej i zaspokajającej wszystkie potrzeby fretki diety jest dosyć trudne w warunkach domowych, dlatego lepiej sięgnąć po gotowe karmy.

Karma dla fretki – jaka będzie najlepsza?

Sucha karma dla fretki musi zawierać minimum 30% białka zwierzęcego oraz ok. 20% surowego tłuszczu, witaminy A, D3, E i C, taurynę, kwasy omega-3 i omega-6. Tauryna jest kluczowa dla prawidłowej pracy mięśnia sercowego. Kwasy tłuszczowe zapewniają lśniącą sierść. Najlepiej, aby sucha karma miała formę chrupiących i lekkostrawnych granulek, które w czasie żucia będą usuwały płytkę nazębną. Dodatkowym atutem dobrej jakości karmy będą składniki, które zapobiegają powstawaniu w żołądku fretki kul z sierści.

Najlepsze karmy mokre i przysmaki dla fretki to te, które zawierają ryby oraz mięso kurczaka, cechują się wysoką strawnością i zawartością cennych dla zdrowia małego drapieżnika składników odżywczych. W karmach dla fretek powinno być jak najmniej konserwantów i sztucznych dodatków. Ważne też, by pokarm zawierał jak najmniej ziaren zbóż i błonnika. Dietę fretki można wzbogacać tranem oraz specjalnymi preparatami witaminowymi.