Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Kości i stawy psa

Liczba produktów: 4

Witaminy dla psa na stawy – jakie składniki dla zdrowych stawów?

Stawy to jeden z podstawowych elementów budujących układ ruchu Twojego czworonoga. Wsparcie ich funkcjonowania jest bardzo ważne, wpływa bowiem na aktywność zwierzęcia. Możesz mu je zapewnić, wybierając odpowiednie witaminy dla psa na stawy. Zawarte w nich takie składniki odżywcze, jak glukozamina i chondroityna, pomagają utrzymać zdrowe stawy. Poznaj ofertę tabletek na stawy dla czworonogów.

Witaminy dla psa na stawy – w jakiej formie?

Witaminy na stawy dla psa dostępne są m.in. w tabletkach i syropie. Dzięki temu możesz podawać te ważne dla prawidłowego funkcjonowania zwierzęcia składniki w najlepiej przyswajalnej przez niego formie. Pamiętaj jednak, aby sposób dawkowania skonsultować z weterynarzem, który na podstawie fazy rozwojowej i potrzeb zwierzęcia określi odpowiednią dla niego porcję. Zarówno witaminy dla psa na stawy w formie tabletek, jak i syropu mogą być stosowane przez czworonogi w każdym wieku i różnej postury – przez małe i średnie pieski oraz przedstawicieli dużych ras. Co więcej, jeśli w Twoim domu mieszka kot, możesz podawać te suplementy diety również jemu.

Jakie witaminy dla psa na stawy?

Zastanawiasz się, które witaminy dla psów na stawy będą najlepsze? Preparaty dostępne na rynku zawierają składniki w największym stopniu wspierające pracę stawów u czworonogów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:
  • glukozaminę i chondroitynę – podstawowe składniki mazi i chrząstki stawowej; ich zadaniem jest prawidłowe odżywienie stawów;
  • metylosulfometan (MSM) – organiczny związek siarki; bierze udział w procesie odbudowy stawów;
  • kwas hialuronowy (HA) – kluczowy składnik mazi stawowej; jego zadaniem jest podniesienie przenikania substancji odżywczych do tkanek;
  • czarci pazur – roślina zwana też diabelskim pazurem, która wpływa korzystnie na ruchliwość.
W składzie suplementów znajdują się ponadto kwasy tłuszczowe omega-3 znane z działania przeciwzapalnego oraz witamina C, tzw. kwas askorbinowy, która bierze udział w procesie syntezy kolagenu.