Legowiska, transportery i klatki

Liczba produktów: 44

Wśród akcesoriów, w które powinien się zaopatrzyć każdy koci opiekun, bez wątpienia znajdują się transportery dla kota. Umożliwią one bezpieczne przeniesienie pupila do weterynarza, ułatwią podróż z czworonogiem. Komfort kociej egzystencji (i nie tylko!) podnoszą wygodne legowiska dla kota.

Transportery dla kota na długie i krótkie podróże

Koty mieszkające z ludźmi w mieście nie powinny same wychodzić z domu. Z tego powodu zaleca się zabezpieczenie okien i balkonów specjalnymi siatkami. Niekiedy jednak pupil musi opuścić mieszkanie, np. celem wizyty u weterynarza.

Transporter dla kota musi być komfortowy (z odpowiednią cyrkulacją powietrza, na tyle duży, by zwierzę mogło się w nim swobodnie obrócić). Powinien też być wyposażony w solidne zamknięcie, którego – przestraszony zmianą miejsca – pupil nie sforsuje. Niezawodne drzwiczki mają nawet tanie transportery dla kota. Do dłuższych podróży samochodem przydają się modele wyposażone w zaczepy do pasów bezpieczeństwa.

Inną formą transporterów dla kota są wytrzymałe poliestrowe torby. Ich budowa umożliwia zwierzęciu obserwację otoczenia, zaś bezpieczeństwo zapewnia wewnętrzny karabińczyk mocowany do kocich szelek.

Czemu służą legowiska dla kotów?

Kot nie ma wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o miejsce do spania. Warto jednak sprawić mu specjalne posłanie. Niektóre czworonogi preferują leżankę otwartą, umożliwiającą obserwowanie otoczenia. Idealne dla nich będą łóżeczka w formie kanapy, maty lub pontonu. Część kotów lepiej czuje się w legowiskach zamkniętych, przypominających kapsułę lub budkę. Zimą większość czworonogów doceni leżankę zawieszaną na kaloryferze.

Legowiska dla kotów szyje się z antyalergicznych, łatwych do utrzymania czystości materiałów. Ich kolorystykę można dobrać do wnętrza mieszkania. Ważną kwestią są wymiary legowiska dla kota. Jego wielkość powinna umożliwić pupilowi swobodne przeciąganie się. Legowisko nie powinno być jednak zbyt obszerne, aby zwierzę czuło się w nim bezpiecznie. Korzyścią z legowiska dla kota jest to, że rzadziej sypia on na naszych meblach. Dzięki temu łatwiej uchronić je przed kocią sierścią.