Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Legowiska, transportery i klatki

Liczba produktów: 32

Legowiska, transportery i klatki dla kota

Transportery dla kota na długie i krótkie podróże

Wśród akcesoriów, w które powinien się zaopatrzyć każdy koci opiekun, bez wątpienia znajdują się transportery dla kota. Umożliwią one bezpieczne przeniesienie pupila do weterynarza, bądź ułatwią podróż z czworonogiem. Komfort kociej egzystencji (i nie tylko!) podnoszą wygodne legowiska dla kota.

Koty mieszkające z ludźmi w mieście nie powinny same wychodzić z domu. Z tego powodu zaleca się zabezpieczenie okien i balkonów specjalnymi siatkami. Niekiedy jednak pupil musi opuścić mieszkanie np. celem wizyty u weterynarza.

Transporter dla kota musi być komfortowy, a więc z odpowiednią cyrkulacją powietrza i na tyle duży, by zwierzę mogło się w nim swobodnie obrócić. Powinien też być wyposażony w solidne zamknięcie, którego – przestraszony zmianą miejsca – pupil nie sforsuje. Niezawodne drzwiczki są podstawą transportera dla kota. Do dłuższych podróży samochodem przydają się modele wyposażone w zaczepy do pasów bezpieczeństwa.

Inną formą transporterów dla kota są wytrzymałe poliestrowe torby. Ich budowa umożliwia zwierzęciu obserwację otoczenia, zaś bezpieczeństwo zapewnia wewnętrzny karabińczyk mocowany do kocich szelek.

Czemu służą legowiska dla kotów?

Kot nie ma wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o miejsce do spania. Warto jednak sprawić mu specjalne posłanie. Niektóre czworonogi preferują leżankę otwartą, umożliwiającą obserwowanie otoczenia. Odpowiednie dla nich będą łóżeczka w formie kanapy, maty lub pontonu. Część kotów lepiej czuje się w legowiskach zamkniętych, przypominających kapsułę lub budkę. Zimą większość czworonogów doceni leżankę zawieszaną na kaloryferze.

Legowiska dla kotów szyje się z antyalergicznych, łatwych do utrzymania czystości materiałów. Ich kolorystykę można dobrać do wnętrza mieszkania. Ważną kwestią są wymiary legowiska dla kota. Jego wielkość powinna umożliwić pupilowi swobodne przeciąganie się. Legowisko nie powinno być jednak zbyt obszerne, aby zwierzę czuło się w nim bezpiecznie. Korzyścią z legowiska dla kota jest to, że rzadziej sypia on na naszych meblach. Dzięki temu łatwiej uchronić je przed kocią sierścią.

Transportery i klatki dla kotów – jak wybrać odpowiedni?

Transportery to swego rodzaju tymczasowe domki dla zwierzaków. Z tego powodu kot powinien czuć się w nim komfortowo. Podczas wyboru odpowiedniego, zwracaj uwagę na jego wielkość. Zwierzak powinien móc się w nim wygodnie położyć, a nawet móc lekko porozciągać.

Zwracaj również uwagę na materiał, z którego wykonany jest transporter. Plastikowe tworzywa sztuczne są dość popularne, ponieważ w razie czego można je łatwo wyczyścić. Pamiętaj o tym, że drzwi klatki powinny być solidnie wykonane, aby zapewnić kotu odpowiednie bezpieczeństwo. Istotne jest również zapięcie, którego zwierzak nie powinien być w stanie samodzielnie otworzyć.

Jeśli zamierzasz regularnie podróżować ze swoim pupilem, pomyśl o transporterze, który będzie posiadać wygodne uchwyty. W przypadku klatki powinna być ona lekka, aby dało się ją bez problemu przenosić. Możesz również pomyśleć o poduszce, którą włożysz do środka transportera. Dzięki niej zwierzakowi będzie wygodniej podczas podróży.

W naszych sklepie internetowym znajdziesz duży wybór produktów, dzięki czemu Twój zwierzak będzie mógł otrzymać transporter skrojony pod jego preferencje!