Adresówki dla kota – zadbaj o bezpieczeństwo pupila

Liczba produktów: 2

Adresówki dla kotów zwiększają bezpieczeństwo zwierzaka wychodzącego na zewnątrz. To niewielki przedmiot mocowany do obroży lub szelek, który może być dodatkowo wyposażony w odblask lub światełko, co jest szczególnie przydatne w czasie nocnych spacerów.

Adresówka dla kota – rodzaje

Adresówka powinna być trwała, odporna na zniszczenia, a jednocześnie lekka i nieutrudniająca zwierzęciu codziennego funkcjonowania. Z reguły też ma uniwersalne mocowanie pasujące do każdego rodzaju zaczepu. Standardowe zawieszki mają rozmiar nie większy niż 2–3,5 cm i średnicę ok. 1 cm. W przypadku małych kotów dobrze sprawdzają się adresówki chromowane, na których można wygrawerować swoje dane kontaktowe i imię kota. Są zdecydowanie najlżejsze i najmniejsze.

Dzięki adresówce ze światłem ledowym kot jest widoczny z odległości nawet 200 metrów. Światło może być stałe lub przełączone na tryb migania. Do wyboru są również kolory światła, najczęściej są to: niebieski, biały i czerwony.
Identyfikator, w którym umieszcza się numer telefonu (zapisany na kartce i włożony w specjalny otwór), mocuje się do obroży lub szelek. Jeżeli kot jest mały lub źle toleruje dyndający element przy szyi, lepiej zrezygnować z adresówki ze światełkiem. Taka adresówka jest zasilana bateriami, a to dodatkowe obciążenie i większe prawdopodobieństwo, że pupil będzie bardzo chciał się go pozbyć.

Adresówka dla kota niewychodzącego

Kot, który nie wychodzi na zewnątrz, również może być narażony na zgubienie się lub po prostu ucieczkę, np. przez niedomknięte drzwi. Takie sytuacje mogą się zdarzać szczególnie w okresie godowym. Jeżeli kot nosi obrożę, umieszczenie na niej adresówki to z pozoru szczegół, który jednak znacznie zwiększy bezpieczeństwo zwierzaka oraz da wszystkim domownikom poczucie komfortu. W domu wystarczy adresówka z grawerem.