Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Adresówki dla kota – zadbaj o bezpieczeństwo pupila

Liczba produktów: 2


Adresówki dla kota 

Adresówka dla kota – bezpieczeństwo Twojego pupila

Adresówki dla kotów zwiększają bezpieczeństwo futrzaka wychodzącego na zewnątrz. Te niewielkie przedmioty mocowane do obroży lub szelek mogą być dodatkowo wyposażone w odblask, lub światełko. Takie funkcje są szczególnie przydatne w czasie wieczornych i nocnych spacerów.

Zadbaj o bezpieczny powrót swojego pupila do domu. Zapewnij mu adresówkę, która umożliwi identyfikację Twojego czworonoga. Na adresówce Twojego kota powinno pojawić się imię zwierzaka, a także numer telefonu i adres domowy. Dzięki temu, jeśli ktoś znajdzie Twojego kota, to będzie mógł z łatwością się z Tobą skontaktować, celem zwrócenia futrzaka. Obroża z adresówką dla kota pozwoli mu spokojnie wrócić do domu, nawet w sytuacjach kryzysowych. 

Jeżeli Twój kot regularnie wychodzi z domu i jest do tego przyzwyczajony, to ryzyko zgubienia się w jego przypadku jest raczej niewielkie. Jednak także w przypadku kotów wychodzących przyda się z pewnością adresówka dla kota z grawerem. To informacja dla innych, że Twój kot nie jest bezpański i ma swój wygodny domek. Dzięki temu unikniesz wielu różnych kłopotliwych sytuacji. 

Zawieszka dla kota – rodzaje 

Adresówki dla kota powinny być trwałe, odporne na zniszczenia, a jednocześnie lekkie i nieutrudniające zwierzęciu codziennego funkcjonowania. Z reguły też mają one uniwersalne mocowanie pasujące do każdego zaczepu. Standardowe zawieszki mają rozmiar nie większy niż 2–3,5 cm i średnicę ok. 1 cm. Występują w najróżniejszych kolorach. W przypadku małych kotów dobrze sprawdzają się adresówki chromowane, na których można wygrawerować wszystkie niezbędne dane. Taki rodzaj adresówek jest zdecydowanie najlżejszy i najmniejszy. 

Dzięki adresówce ze światłem ledowym kot jest widoczny z odległości nawet 200 metrów. Światło może być stałe lub przełączone na tryb migania. Do wyboru są również różne wersje kolorystyczne takiego światła – najczęściej jest to niebieski, biały oraz czerwony.

W przypadku adresówki tego typu identyfikator, w którym umieszcza się numer telefonu (zapisany na kartce i włożony w specjalny otwór), mocuje się do obroży lub szelek. Jeżeli kot jest mały lub źle toleruje dyndający element przy szyi, lepiej zrezygnować z adresówki ze światełkiem. Taka adresówka jest zasilana bateriami, a to dodatkowe obciążenie i większe prawdopodobieństwo, że pupil będzie bardzo chciał się go pozbyć.

Adresówka dla kota niewychodzącego

Kot, który nie wychodzi na zewnątrz, również może być narażony na zgubienie się lub po prostu ucieczkę np. przez niedomknięte drzwi czy upadek z balkonu. Takie sytuacje mogą się zdarzać szczególnie w okresie godowym. Jeżeli kot nosi obrożę, umieszczenie na niej adresówki to z pozoru szczegół, który jednak znacznie zwiększy bezpieczeństwo zwierzaka oraz da wszystkim domownikom poczucie komfortu.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku podróżowania ze zwierzakiem. Kot jest zwierzęciem niewielkim i bardzo zwinnym dlatego może uciec z samochodu, a nawet z transportera, w którym go przewozisz. Niezależnie od sytuacji, obróżka z adresówką będzie najlepszym wyborem. Umieszczone na niej informacje kontaktowe umożliwią kontakt z właścicielem niezależnie od lokalizacji mruczka. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz zawieszki o różnych kształtach dla swojego pupila. Oferujemy najróżniejsze zawieszki, dzięki którym zapewnisz swojemu kotu bezpieczeństwo.