Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Siatki na balkon dla kotów

Siatka na okno dla kota – dlaczego jest ważna?

Dlaczego kocia siatka ze sznurka to podstawa w mieszkaniu? Siatka dla kotów na balkon ma za zadanie chronić przed wypadnięciem kota, który będzie chciał zapolować na przykład na ptaki, które widzi na zewnątrz. Wbrew pozorom jest to dość częste zachowanie mruczków, spowodowane ich naturalnym instynktem łowieckim. Wiele kotów nie kontroluje wtedy odruchów i może skoczyć nawet wtedy, kiedy obiektywnie jest to niebezpieczne dla ich zdrowia albo nawet życia.

Siatka zabezpieczająca uniemożliwia również przedostanie się do domu. To świetny wybór, gdy mieszkasz na balkonie, a w okolicy są inne koty, niekoniecznie nastawione pozytywnie do Twojego. Co więcej, odporna na działanie promieni UV siatka na balkon dla kotów, jeśli ma odpowiednio małe oczka, będzie też zabezpieczała przed owadami, na przykład szerszeniami. Koty chętnie je gonią, ale bliższy kontakt mógłby skończyć się dla nich tragicznie.

Siatka balkonowa w wynajmowanym mieszkaniu

Zabezpieczenie balkonu czy okna w wynajmowanym mieszkaniu przysparza nieco trudności. Zazwyczaj potrzebny jest wówczas montaż bez wiercenia, na które nie zgadza się właściciel mieszkania. Również w nowoczesnym budownictwie, w przypadku nowych bloków bardzo często przez zarządcę niemile widziany jest montaż siatki na balkon metodami inwazyjnymi. Chodzi wówczas zwykle o wiercenie w fasadzie budynku.

Na szczęście nadal możesz w ten sposób zabezpieczyć balkon i okno, nawet rezygnując ze standardowego zestawu do wiercenia. Wystarczy wykorzystać trytytki albo przeprowadzić montaż siatki dla kota z użyciem kleju montażowego. Zaczepy zazwyczaj znajdziesz w zestawie z samą siatką. To świetna alternatywa dla montażu siatki balkonowej albo na taras za pomocą stalowych śrub rzymskich, czyli metodą, którą zwykle się go przeprowadza.

Co zamiast siatki na całe okno?

Nie otwierasz zwykle okien na oścież, ale boisz się, że kot wypadnie przez otwór w rozszczelnionym oknie? To całkiem uzasadniona obawa – każdego roku wiele kotów traci w ten sposób życie czy zdrowie. Jeśli siatka na okno dla kota nie jest potrzebna w całości, masz dostępne alternatywy. Jedną z nich są specjalne kratki, które możesz zamontować w rozszczelnionym oknie. Są one mocowane wyłącznie po bokach, dlatego nie wpływają na wygląd z zewnątrz. Nie musisz montować ich za każdym razem, a dodatkowo, jeśli nie chcesz wiercić w ramie, możesz użyć do tego pasków z klejem montażowym. Jednocześnie takie kratki skutecznie uniemożliwiają kotu wspięcie się i utknięcie w szczelinie.

Siatka dla kota, który niszczy – jak ją wybrać?

Nie wszystkie koty grzecznie oglądają świat przez siatkę. W niektórych przypadkach mruczek ma ochotę taką przeszkodę po prostu... zdjąć. W przypadki lżejszych, na przykład nylonowych siatek ochronny dla kotów nie jest to specjalne wyzwanie. Wystarczy, że mruczek nieco się przyłoży do przegryzienia oczek i gotowe! Czy w takim przypadku musisz pogodzić się z tym, że Twój podopieczny może wypaść z balkonu czy okna, i po prostu ich nie otwierać? Nie do końca.

Z pomocą przychodzą tutaj modele nie tylko odporne na warunki atmosferyczne, ale również kocie zęby. Siatka dla kotów na balkon czy okno powinna być w takim przypadku wykonana z ocynkowanego drutu. W ten sposób nie ma ryzyka, że kot przegryzie oczka, a także, że uszkodzi siatkę, wieszając się na niej pazurami. Bardzo często montaż siatki tego rodzaju nie różni się specjalnie od montażu innych, lżejszych modeli.