Sklep zoologiczny dla Twojego pupila!

Klatki dla papug

Aktywne filtry

Szukasz bezpiecznych i komfortowych klatek dla papugi? Koniecznie sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz najlepszą klatkę dla swojego ptaka!

Zobacz koniecznie, jakie klatki dla papug przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej ofercie. Znajdziesz tam produkty dla różnych gatunków ptaków egzotycznych, w tym – dla kanarków, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć najlepsze warunki do życia dla zwierzęcia, niezależnie od jego gatunku. 

Jak duża powinna być klatka dla papugi?

Najważniejszą kwestią przy wyborze klatki dla papugi są jej wymiary. Tutaj wiele zależy od gatunku ptaka, jednak przyjmuje się, że im większa klatka, tym lepiej. Dlatego, jeśli nie ogranicza Cię miejsce lub budżet, wybieraj jak największe lokum dla swojego pupila. Pozwoli mu to swobodnie się poruszać i komfortowo „mieszkać”.

Pamiętaj też, że klatki dla papug powinny mieć podobną szerokość u góry i u dołu. Zdecydowanie złym pomysłem będzie klatka dla ptaków zwężana u góry, ponieważ właśnie w tym miejscu papuga lubi przesiadywać najbardziej.

Nie zapominaj też, aby wyposażyć klatkę w odpowiednie akcesoria takie jak poidło, karmidełko oraz żerdzie.

Pamiętaj, że papugi powinno się co jakiś czas wypuszczać z klatki i pozwalać im polatać po mieszkaniu czy pokoju. Rozprostowanie skrzydeł i możliwość swobodnego lotu raz na jakiś czas są niezbędne do prawidłowego rozwoju egzotycznych ptaków.

Jednak pomimo tego większość swojego życia spędzają one w klatce. Dlatego jest to podstawowe akcesorium do hodowli papug, którego wybór powinien być dogłębnie przeanalizowany.

Klatki dla papug w sklepie Hubun 

W sklepie Hubun znajdziesz klatki dla ptaków w wielu różnych rozmiarach i kolorach, dlatego bez problemu dobierzesz odpowiednie lokum dla swojego pupila. 

Różne kategorie klatek dostępnych w naszej ofercie pozwalają dopasować produkt do potrzeb papugi, a także do preferencji właściciela.

Chcesz stworzyć swojej papudze najlepsze warunki do życia? Wybierz jedną z klatek dla papug dostępnych w naszym sklepie. Nie czekaj, sprawdź ofertę Hubun i kup lokum dla swojego pupila już teraz!