Żwirek dla kota

Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 204,00 zł

Producenci

Producenci

Rozmiar opakowania

Rozmiar opakowania

Dostępność

Dostępność

Żwirek dla kota

Aktywne filtry

SUPER BENEK -Crystal compact 7,6l

SUPER BENEK CRYSTAL COMPACT NATURALNY To produkt o naturalnym zapachu, który jest dobrze akceptowany przez koty....

56,19 zł Cena

SUPER BENEK- Pinio 10l

Super Pinio to ekologiczny żwirek dla kotów i innych zwierząt domowych:

21,80 zł Cena

SUPER BENEK - Pinio tajga 10l

Żwirek wykonany w 100% z NATURALNEGO DREWNA DRZEW IGLASTYCH – mikrowłókien drzew sosnowych i świerkowych

28,19 zł Cena

SUPER BENEK - Pinio 5l

Super Pinio to ekologiczny żwirek dla kotów i innych zwierząt domowych:

11,79 zł Cena

Żwirki dla kotów produkuje się z różnych materiałów, a każdy z nich ma inne właściwości. Zapewne oczekujesz, że żwirek będzie komfortowy w użytkowaniu, czyli będzie pochłaniał nieprzyjemny zapach i łatwo pozbędziesz się go z kuwety. Sprawdź żwirki dla Twojego kota dostępne w ofercie Hubun!

Na rynku występują żwirki zarówno zbrylające, jak i niezbrylające. Pierwszy rodzaj jest wygodniejszy w usuwaniu, ponieważ po kontakcie z wodą zamienia się w bryłki, które łatwo wybierzesz łopatką. Ten rodzaj żwirków poleca się jednak dla dorosłych kotów. Kociętom zdarza się go podjadać, co w przypadku zbrylającego żwirku mogłoby być niebezpieczne.

Żwirek bentonitowy 

Bentonitowy żwirek jest dosyć popularny. Sprzedaje się go w formie drobnych kamyczków, które po kontakcie z wilgocią formują się w duże kulki. Dzięki temu łatwo usunąć zużyty żwirek. Co ważne, materiał ten dobrze wiąże zapachy oraz występuje w różnych wersjach zapachowych. Jego wadą jest jednak to, że nie można wyrzucić go do toalety. 

Żwirek drewniany

To bardzo ekologiczne rozwiązanie, sprzedawane są zarówno w formie zbrylającej, jak i niezbrylającej. Dzięki wykonaniu z naturalnych składników można wyrzucić go w małych ilościach do toalety. Drewniane żwirków dla kotów pochłaniają zapachy w umiarkowany sposób, a te wykonane z drobnych trocin może roznosić się po mieszkaniu.

Żwirek silikonowy

Wykonuje się go z silikatu. Bardzo dobrze pochłania zapachy, jednak nie zbryla się. Należy usuwać go z całą kuwetę co około 3 tygodnie. Zużyty żwirek powinien zmieniać kolor na żółtawy. Należy go też co jakiś czas przemieszać, aby wilgoć wchłaniała się równomiernie. Żwirek silikonowy to nieco droższy wybór od żwirku z bentonitu. Niestety nie można wyrzucać go do toalety.

Wybierając żwirek, warto kierować się jego ceną. Im droższy, tym lepsza wydajność oraz pochłanialność zapachów. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z zakupem żwirku dla kota bądź innych akcesoriów, skontaktuj się z nami. Doradzimy i podpowiemy, za jakie rozwiązania Twój pupil pokocha Cię jeszcze bardziej! 

Wybierając zakupy w sklepie Hubun wspierasz również psy i koty znajdujące się w schronisku. Nasz sklep zoologiczny każde 150 zł wydane przez Ciebie zamienia na pół kilograma karmy dla zwierzaków!

Pokaż więcej