Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Filtr to niezbędny sprzęt każdego akwarysty. Dzięki niemu rybki mają czystą wodę, a ich „mieszkanie” wygląda estetycznie. Na rynku jest szeroki wybór zewnętrznych i wewnętrznych filtrów, które z łatwością dopasujesz do rozmiaru zbiornika. Wśród dostępnych produktów znajdziesz także napowietrzacze do akwarium – zapewnią one optymalne natlenienie, jak również odpowiednie warunki dla wszystkich akwariowych stworzeń.

Filtr do akwarium – dlaczego jest potrzebny?

W rzekach i jeziorach woda sama się oczyszcza, jednak w sztucznych zbiornikach jest to utrudnione. Ryby wydzielają różne toksyczne substancje, a w wodzie zbierają się resztki pokarmu czy zanieczyszczenia z zewnątrz. Tu rozpoczyna się rola filtra do akwarium, który sprawia, że mały ekosystem funkcjonuje prawidłowo, a woda staje się przyjaznym środowiskiem dla rybek lub innych zwierząt. Za sprawą tego niewielkiego, ale bardzo istotnego elementu zbiornik wygląda estetycznie przez cały czas.

Filtr do akwarium – jakie są rodzaje?

Na rynku można znaleźć filtry wewnętrzne oraz zewnętrzne. To pierwsze rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mniejszych zbiornikach, natomiast urządzenia przeznaczone do montażu na zewnątrz – ze względu na bardzo wysoką wydajność – są idealne dla zbiorników średnich lub dużych.

Dostępne modele wyróżniają się wysoką jakością i efektywną pracą. Oprócz tego są wygodne w obsłudze, a ich nowoczesne, energooszczędne silniki zapewniają stabilny przepływ wody oraz obniżają rachunki za energię elektryczną.

Napowietrzacze do akwarium

Napowietrzacz zapewnia dodatkowe natlenienie, które korzystnie wpływa na funkcjonowanie rybek. Sprzęt ten wyróżnia się niskim poborem energii, cichą pracą, a także dużą wydajnością. To kompaktowe urządzenie zajmuje mało miejsca. Co ważne, doskonale uzupełnia ono oczyszczającą funkcję filtra.