Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Co jest potrzebne do przygotowania oczka wodnego?

Liczba produktów: 2
Oczko wodne bez względu na rozmiar znacznie podnosi walory przydomowej przestrzeni. Można hodować w nim ryby i zasadzić lubiące wodę gatunki roślin. Aby jednak oczko cieszyło wyglądem, konieczne jest wyposażenie go w specjalne akcesoria, takie jak: filtry, fontanny i oświetlenie.

Filtry do oczka wodnego w ogrodzie

Oczko wodne do ogrodu wymaga filtra, który będzie oczyszczał je z mechanicznych i biologicznych zabrudzeń. Ważne, aby dany model dostosowany był do pojemności zbiornika wodnego. W przeciwnym razie nie zapewni należytej filtracji wody. Wyróżnia się filtry zanurzeniowe lub zewnętrzne. W naszej ofercie spotkać można modele wyposażone we wskaźnik informujący o konieczności wyczyszczenia czy w technologię samooczyszczenia, co znacznie ułatwi ich użytkowanie.

Pompy do oczka wodnego

Każde oczko wodne wymaga montażu pompy. Urządzenie to zapewnia napowietrzanie i oczyszczanie wody. Dzięki niemu zostanie zachowana równowaga biologiczna. Nie dojdzie do nadmiernego namnażania się glonów, obumarcia roślinności i zamieszkujących oczko wodne zwierząt. W zależności od umiejscowienia wyróżnia się pompy zewnętrzne (położone poza zbiornikiem) i pompy wewnętrzne – zanurzone w wodzie. Drugie rozwiązanie poza zapewnieniem odpowiednich warunków w środowisku wodnym może pełnić również funkcję dekoracyjną. Spotkać można bowiem w sprzedaży pompy z efektami wodnymi i z regulacją przepływu wody w formie strumienia, fontanny czy kaskady.

Oświetlenie do oczka wodnego

Samo oczko wodne w ogrodzie przyciąga wzrok i cieszy swoim wyglądem. Można jednak jeszcze bardziej podnieść jego walor estetyczny dzięki specjalnemu oświetleniu. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, czy instalacja jest wodoodporna. Jeśli tak, to bez obaw można uatrakcyjnić lampami zarówno przestrzeń wokół oczka wodnego, jak i jego wnętrze, jeśli zanurzymy źródła światła pod wodą. Takie rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystane również do stawów, fontann, strumyków, wodospadów, a także oświetlenia alejek, altanek, tarasów. Dobrze, jeśli lampy wyposażone są w czujnik zmierzchu, dzięki któremu będą automatycznie włączać się w porze wieczorowej i gasnąć za dnia. W nowoczesnych oczkach wodnych można wykorzystać instalacje kolorowe z różnymi odcieniami światła, w tradycyjnych lepiej sprawdzą się klasyczne lampy.