Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Ryby akwariowe to jedne z chętniej wybieranych zwierząt. Dlatego też na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów do akwarium. Są wśród nich produkty typowo dekoracyjne. Jednak uwagę warto zwrócić na akcesoria akwariowe, które pozwolą na łatwiejsze utrzymanie akwarium w czystości czy pielęgnację roślin.

Akcesoria akwarystyczne – czyszczenie akwarium

By stworzyć rybom odpowiednie warunki do życia, trzeba zadbać o parametry wody i o czystość akwarium. Obecnie dostępne są akcesoria i gadżety do akwarium, które w znaczny sposób ułatwią wykonywanie podmiany wody oraz utrzymanie szyb w czystości.

Jednym z produktów, które warto mieć w podstawowym zestawie, są czyściki. Wygodną formą są magnetyczne czyściki, które ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Taki produkt składa się z dwóch części. Umieszcza się je po obu stronach akwarium i po prostu po nim przesuwa. Dzięki temu, że są one dostępne w wielu rozmiarach, możesz wybrać taki, którym szybko wyczyścisz swoje akwarium. Na czas akwarystycznych porządków warto wyjąć ryby i przełożyć do innego pojemnika, co ułatwią specjalne siatki o gęstych oczkach.

Jakie jeszcze akcesoria do akwarium będą przydatne?

Kompletując osprzęt do akwarium, warto wybrać także inne akcesoria. Przydatne mogą być w szczególności produkty do pielęgnacji roślin. Są to m.in. długie pęsety, które w znacznym stopniu ułatwiają umieszczenie wodnej rośliny w podłożu. Dobrze jest też wyposażyć akwarium w termometr pozwalający na kontrolę temperatury wody. Jest to szczególnie ważne przy zwierzętach mocno wrażliwych na wahania temperatur. Ciekawym rozwiązaniem są także deszczownice i kurtyny ułatwiające napowietrzanie wody.