Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Dekoracje do akwarium

Liczba produktów: 5

Chciałbyś, aby w Twoim salonie pojawiła się prawdziwa rafa koralowa? A może wolisz akwarium pełne tajemniczych wraków i jaskiń, pośród których przepływają kolorowe skalary i neonki? Dobierz odpowiednie ozdoby do akwarium! Muszle, rośliny i ceramiczne groty w kilka chwil przemienią nawet niewielki zbiornik w fascynujący podwodny świat. 

Jak wybierać dekoracje do akwarium? 

Ozdoby akwariowe dobieraj do wybranego przez Ciebie stylu oraz potrzeb gatunków, które zamierzasz hodować. Jeśli np. planujesz do akwarium wpuścić krewetki, w zbiorniku powinno znaleźć się dużo zapewniających im schronienie roślin. Ceramiczne zamki lub naturalne korzenie przydadzą się jako kryjówki dla drobniczek i pielęgniczek. 

Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że wszystkie gatunki ryb i zwierząt akwariowych poczują się pewnie i bezpiecznie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci utrzymać je w zdrowiu. Hodowla ryb stanie się prawdziwą przyjemnością – Twoim obowiązkiem pozostanie jedynie regularna wymiana wody i karmienie mieszkańców akwarium. 

Wybierz sztuczne ozdoby i obudź pasję w domownikach 

Wybór sztucznych dekoracji zawsze wywołuje dużo emocji i radości – szczególnie dzieci uwielbiają przebierać wśród plastikowych roślin, ceramicznych zamków i figurek. Obserwowanie jak ryby, kraby czy krewetki korzystają z misternie dobranych dekoracji, sprawi im dużo frajdy i może stać się początkiem nowej pasji. 

Podczas wyboru ozdób zwróć uwagę, by produkty nie miały ostrych krawędzi oraz były wykonane z dobrej jakości materiałów. 

Wśród sztucznych dekoracji do akwarium na szczególną uwagę zasługują tła na tylną szybę. Dzięki nim jeszcze lepiej podkreślisz wybrany styl i dodasz głębi całej aranżacji. Patrząc na akwarium, będziesz podziwiał wyjątkowy wodny ekosystem, a efektu nie zepsują znajdujące się za zbiornikiem meble czy ściany.  

Jakie rośliny wprowadzić do akwarium? 

Rośliny stanowią idealne dopełnienie stworzonej przez Ciebie aranżacji. Uprawa podwodnych gatunków jest równie przyjemna, co prowadzenie klasycznego ogrodu. Przycinanie i formowanie roślin ułatwi Ci odpoczynek oraz obniży poziom stresu.  

Przed zakupem konkretnych gatunków pod uwagę weź ich wymagania oraz zwyczaje ryb i zwierząt, które zamieszkają w akwarium. Jeśli np. marzysz o kolonii ciekawskich welonków, postaw na rośliny o mocnych pędach. Mchy czy delikatne i niewielkie trawy mogą szybko ulec zniszczeniu. 

W sklepie Hubun znajdziesz wiele dekoracji, które sprawią, że akwarium w Twoim domu stanie się wyjątkowe. Sprawdź pełną ofertę produktów i wybierz te najlepiej spełniające Twoje oczekiwania.