Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Oświetlenie oczka wodnego

Liczba produktów: 1

Światło w oczku wodnym z wbudowanym czujnikiem zmierzchu lub z możliwością sterowania barwą podświetlenia telefonem, to bardzo nowoczesne i ciekawe rozwiązanie, które z pewnością doda urody każdemu ogrodowi.

Planowanie oświetlenia oczka wodnego

Rodzaj i rozmieszczenie światła do oczka wodnego powinno być dokładnie rozplanowane już na etapie aranżacji i tworzenia stawu. Przemyślenie tej kwestii wcześniej da możliwość rozplanowania oświetlenia w pożądany sposób oraz osiągnięcie zamierzonego efektu. Rozprowadzenie kabli zasilających lampy zaprojektowane w momencie, gdy w ogrodzie wokół oczka nie ma jeszcze nasadzeń czy skalniaków, znacznie ułatwi proces i dodatkowo sprawi, że nie będzie konieczności robienia podkopów lub niszczenia roślin.

Jakie oświetlenie do oczka wodnego wybrać?

Oczko wodne można oświetlić na wiele sposobów. Zdecydowanie najprostszym z nich jest powbijanie na jego obrzeżu ogrodowych lampek solarnych, które po naładowaniu słońcem w ciągu dnia uroczo rozjaśnią staw. To jedno z najtańszych i jednocześnie najbardziej ekologicznych rozwiązań.

Oczko można oświetlić też za pomocą: najazdowych lamp oraz różnego typu lampek LED, w tym neonów. Lampa może zostać zamontowana pod wodą i na powierzchni.

Reflektor LED do oczka wodnego

Dobrej jakości reflektor do oświetlenia oczka wodnego ma wbudowany czujnik zmierzchu (to znaczy, że w momencie zapadania zmroku lampy włączą się automatycznie i wyłączą o wschodzie słońca), jest wodoodporny, można go używać zarówno wewnątrz stawu, jak i na jego brzegu, zasila się go bezpiecznym napięciem o niskiej mocy 12 V (w zestawie dołączony jest transformator) oraz ma opcję zmiany koloru światła np. na niebieskie, żółte, czerwone i zielone.

Ponadto światło płynące z lampy musi być ładnie rozproszone, a samo urządzenie – proste w montażu.