Dostawa od 4,99 zł przy zakupach powyżej 75 zł lub darmowa dostawa FedEx powyżej 249 pln ❤️

Zęby kota

Liczba produktów: 1

Pasta do zębów dla kotów i szczoteczki

Podstawowe zasady higieny – pasta do zębów dla kota

Jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji kota powinno być dbanie o higienę jego jamy ustnej. Na rynku znajdziesz akcesoria takie jak pasty do zębów czy szczoteczki dla kota, które ułatwią utrzymanie zdrowia Twojego pupila.

Warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, które w znaczny sposób podniosą komfort dbania o higienę zębów mruczka. Obowiązkowym zakupem będzie pasta do zębów dla kotów. Przy regularnym stosowaniu pozwala zapobiegać powstawaniu osadu i kamienia nazębnego, co wpływa na stan zdrowia uzębienia oraz dziąseł. Mycie zębów kota przy jej zastosowaniu jest wygodne, gdyż nie wymaga spłukiwania. Wystarczy rozprowadzić ją na zębach i dziąsłach zwierzaka.

Pasta dla kota do zębów powinna być też dla niego smaczna. Właśnie tym zachęcimy pupila do regularnej pielęgnacji jamy ustnej. Producenci oferują pasty do zębów o smaku wątróbki czy też tuńczyka. Dzięki temu Twój mruczek z wielką chęcią i apetytem regularnie podda się zabiegowi czyszczenia swojego uzębienia. 

Szczoteczka do zębów dla kota

Bardzo dobrym wyborem jest również szczoteczka do zębów dla kota. Za jej pomocą dokładnie usuniesz osad nazębny u Twojego zwierzaka. Takie szczoteczki są odpowiednio wyprofilowane – ich długość pozwala na swobodne manewrowanie, natomiast wielkość główki umożliwia dotarcie do wszystkich zębów bez obawy o podrażnienie dziąseł czy wewnętrznej części kociego pyszczka. Włosie szczoteczki jest miękkie, dzięki czemu zapewnia delikatny masaż dziąseł.

Warto szczotkować zęby u kota przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Dzięki regularnej pielęgnacji unikniesz powstawania kamienia na płytce nazębnej. Pomiędzy zabiegami szczotkowania jamy ustnej i zębów, kotu można podawać pastę do zębów – nawet codziennie. 

Zobacz, co jeszcze pomoże Ci zadbać o kocie zęby

Regularne czyszczenie zębów kota możesz wspomóc, dostosowując do niego odpowiednią dietę. Dostarczysz mu wraz z nią wszystkich potrzebnych makro- i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.

Na rynku znajdziesz zbilansowane karmy dla kota, a także różnego rodzaju przysmaki funkcyjne. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom wspierają one prawidłową higienę zębów. Oprócz tego zwróć uwagę na preparaty witaminowe i suplementy. Znajdziesz wśród nich m.in. produkty na bazie składników roślinnych odświeżające oddech, które także wspomagają trawienie i są pomocne w problemach stomatologicznych kotów.