Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 99 zł

Jednym z elementów codziennej pielęgnacji kota powinno być dbanie o higienę jego jamy ustnej. Na rynku znajdziesz akcesoria takie jak pasty do zębów czy szczoteczki, które znacznie ułatwią ci utrzymanie higieny zębów twojego pupila.

Podstawowe zasady higieny kociej jamy ustnej

Warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, które w znaczny sposób ułatwiają dbanie o higienę zębów kota. Obowiązkowym zakupem jest m.in. dobra pasta do zębów. Przy regularnym stosowaniu pozwala zapobiegać powstawaniu osadu na zębach, co wpływa na stan zdrowia uzębienia oraz dziąseł. Mycie zębów kota przy jej zastosowaniu jest wygodne, gdyż nie wymaga spłukiwania.

Dobrym wyborem jest również szczoteczka do zębów. Jej długość pozwala na swobodne manewrowanie, natomiast wielkość główki umożliwia swobodne dotarcie do wszystkich zębów bez obawy o podrażnienie dziąseł czy wewnętrznej części kociego pyszczka.

Zobacz, co jeszcze pomoże ci zadbać o kocie zęby

Regularne czyszczenie zębów kota możesz wspomóc, dostosowując do niego odpowiednią dietę. Dostarczysz mu wraz z nią wszystkich potrzebnych makro- i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.

Na rynku znajdziesz zbilansowane karmy dla kota, a także różnego rodzaju przysmaki funkcyjne. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom wspierają one prawidłową higienę zębów. Oprócz tego zwróć uwagę na preparaty witaminowe i suplementy. Znajdziesz wśród nich m.in. produkty na bazie składników roślinnych odświeżające oddech, które także wspomagają trawienie i są pomocne w problemach stomatologicznych kotów.